Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Türi Compak Sporting SV V etapi tulemused

07.09.2019 toimus Türil, Lokuta lasketiirus traditsioonilise haavlilaskmise seeriavõistluse
Türi Compak Sporting  V etapp, mis oli ühtlasi ka seerivõistluse selle aasta viimaseks etapiks.
Osales 21 laskurit üle Eesti.
Võistlus peeti formaadis, kus kõik laskurid lasid eelvõistlusel 50 märki Compak Sportingu haavliaskmise harjutust,
 mille järel selgusid auhinnasaajad veteranide ja juunioride klassis.
Absoluutarvestuse võitjate väljaselgitamiseks lasid kuus põhivõistluse parimat, sõltumata vanuseklassist,
 täiendavad 15 märki poolfinaalis. Poolfinaalis lastud 15 märgise seeria tulemusele lisati põhivõistluse tulemus,
misjärel selgusid nii 5 kui ka 6 koha omanikud.
 Poolfinaali põhjal kolmanda ja neljanda koha tulemuse saanud laskurid lasid täiendava 15 märgilise
 finaalseeria pronksmedali ja poolfinaalis esimese teise koha tulemuse saanud laskurid samuti
 15 märgilise seeria hõbe- ning kuldmedali väljaselgitamiseks.
Medaliheitluses laskuri varasemad tulemused arvesse ei läinud ja alustati niiöelda nullseisust.
Võistlus oli tavapäraselt pingeline. Kuldmedali matšis  kohtusid meie maakonda esindav ja
veteranide klassi kuuluv Oskar Paukku ning Sulev Kont Lääne Virumaalt.  
Võitjana väljus duellist Oskar paukku, kas tabas  finaalis 15 st märgist 14 märki Sulev Kont'i  13 tabamuse vastu.
Pronksmedaliduellis kohtusid Võrumaalane  Tauno Tamm ja Ando Vau Järvamaalt.
Seekord pidi  Ando Vau  tunnistama Tauno Tamm'e paremust, kes tabas promksimatšis 13 märki Ando Vau 10 tabamuse vastu.

Seeriavõistluse  kokkuvõttes läks arvesse seeriavõistluse nelja parema  etapi põhiharjutuse (50 märki) tulemus.
 Arvestus peeti eraldi meestele,  veteranidele ja juunioridele

Tulemused, seeriavõistluse V etapp :
Absoluutarvestus :
I Oskar Paukku, Järvamaa, põhivõistlus 45/50, poolfinaal +põhivõistlus 59/65 st, finaal 14/15 st;
II Sulev Kont, Järvamaa, põhivõistlus 45/50, poolfinaal +põhivõistlus 57/65 st, finaal 13/15 st;
III Tauno Tamm, Võrumaa, põhivõistlus 44/50, poolfinaal + põhivõistlus 57/65 st, finaal 13/15 st ;

Veteranid :
I Oskar Paukku, Järvamaa, 45  tabamust 50 st ;
II Jüri Valdma, Harjumaa,  39 tabamust 50 st ;
III Fredi Tarbe, Järvamaa, 38 tabamust 50 st ;

Juuniorid :
I Peeter Reile , Raplamaa, 39 tabamust 50 st ;
II Jarl Joosep Ilves, Järvamaa, 35 tabamust 50 st ;
III Kaspar Vall, L..ne Virumaa, 33 tabamust 50 st ;

Seeriavõistluse kokkuvõte.
Mehed :
I Eero Kjakas, Järvamaa,173 tabamust 200 st ;
II Ando Vau, Järvamaa, 156 tabamust 200 st ;
III Karl Raaga, Viljandimaa, 145 tabamust 200 st :
Veteranid :
I Oskar Paukku, Järvamaa, 171 tabamust 200 st ;
II Olev Tiisler, Järvamaa, 151 tabamust 200 st ;
III Alo Salm, Järvamaa, 131 tabamust 200 st ;
Juuniorid :
I Jarl Joosep Ilves, Järvamaa, 148 tabamust 200 st ;
II Aron Lootus, Pärnumaa, 98 tabamust 200 st ;
IIIPeeter Reile, Raplamaa, 76 tabamust 200 st ;

Võstluste korraldaja

Ülo Mets
53418498

Tagasi
Luubi all

Uudiste arhiiv