Evely Kaasiku võitis kolmanda järjestikuse meistritiitli.

Orienteerumise Eesti meistrivõistlused saidnädalase pausi järel järje tavaraja ja noorte ning veteranide teatejooksudega.Võistluspaigaks oli järgmise aasta Euroopa meistrivõistluste kõrvalmaastikudLääne-Virumaal Miilal. Tavarajal võitis järvakas Evely Kaasiku tänavuse aastaEesti MV kolmanda järjestikuse kulla. Teatejoooksus võitsid Järvamaaorienteerumisklubi JOKA tüdrukud meeldiva üllatusmedali.

Naiste 10,75 km ja 17 kontrollpunktiga rajal asus medaliheitlusse 13 naist. Evely Kaasiku, kui Eesti orienteerumise jooksvaedetabeli liider, startis vastavalt võistlusjuhendile soodsaimal  viimasel stardipositisoonil. Evely alustas võistlust agressiivselt ja kiirelt ning haaraskohe liidrikoha ning vaatamata mõnele orienteerumisveale, ei loovutanudliidripositsiooni jooksu lõpuni. Finišis oli edu teisena lõpetanud Eleri Hirve(OK Võru) ees 5 minutit. Pronksi võitis võrukas Marianne Hirv (+6:02). Euroopa MV-ks valmistuv Poola esinenumber ja Evely konkurent rahvusvahelistel tiitlivõistlustel Hanna Wisniewska lõpetas Eestimaa raske läbitavuse ja halvanähtavusega metsas , ehk välisvõistlejate sõnul „rohelises põrgus“, viiendana,enam kui 10 minutilise kaotusega.
Tiheda medaliheitluse pidasid ka mitmed JOKA noororienteerujad, ent seekordtuli siiski napilt konkurentide edu tunnistada. Noormeeste M18 klassis saavutas Raiko Marrandi 4. koha, pronks jäi 36 sekundi kaugusele. Viiendad kohad jooksidvälja noormeeste M16 klassis Artur Soo ja tüdrukute N14 klassi väga hea jooksuteinud Anett Liisa Parts. Veteranide vanusklassides võitis Siiri Poopuu naisteN60 klassis hõbemedali, pronksiga lõpetasid Helle Hallik N35 ja Kalev Ruberg M60 klassis. Esikuuikusse jõudsid Kersti Ehala N55 klassis 4. koht, Margus Marrandi M45 ja Raul Laas M60 klassis 5. koht ning Raivo Pellja M50 klassis 6.koht.

Noorte ja veteranide klasside teatejooksudesüllatasid meeldivalt hea soorituse ja ühtlase jooksuga tüdrukute N16 klassiteatevõistkond Anett Liisa Parts, Roosi Rütman ja Anna-Liisa Parts, kes suutsid tasavägise võistluse lõpetada pronksmedali vääriliselt. Medalivõidule lähedalolid ka poisid M16 klassis, kus Mehis Udam, Artur Soo ja Raiko Alliksaar pidid alles viimases vahetuses medalikoha loovutama ja lõpetasid üheteistkümnevõistkonna seas neljandana. Veteranide teatejooksudes tõid JOKA orienteerujad koju kaks tiitlivõitu. Meeste M35 klassis võitsid meistritiitli Kaarel Kallas,Toomas Marrandi ja Tiit Tähnas ning M45 klassis kuulusid meistermeeskonda Ilmar Udam, Margus Marrandi ja Raivo Pellja. Viienda koha saavutasid N45 klassinaiskond Kersti Ehala, Siiri Poopuu ja Rita Ojala ning M55 meeskond Raul Laas,Matti Betlem ja Kalev Ruberg.

Tänavuse aasta viimased Eesti orienteerumismeistrid selguvad nädala lõpus Varbola linnamäe ümbruse maastikel ühisstardist joostavas orienteerumismaratonis.