Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Haavlilaskmise Türi Compak Sporting SV IV etapi tulemused

17.08.2019 toimus Türil, Lokuta lasketiirus traditsioonilise haavlilaskmise seeriavõistluse
Türi Compak Sporting  IV etapp.
Osales 15 laskurit üle Eesti.
Võistlus peeti formaadis, kus kõik laskurid lasid eelvõistlusel 50 märki Compak Sportingu haavliaskmise harjutust, mille järel selgusid auhinnasaajad veteranide ja juunioride klassis.
 Absoluutarvestuse võitjate väljaselgitamiseks lasid kuus põhivõistluse parimat, sõltumata vanuseklassist,
 täiendavad 15 märki poolfinaalis. Poolfinaalis lastud 15 märgise seeria tulemusele lisati põhivõistluse tulemus,
misjärel selgusid nii 5 kui ka 6 koha omanikud.
Poolfinaali põhjal kolmanda ja neljanda koha tulemuse saanud laskurid lasid täiendava
15 märgilise finaalseeria pronksmedali ja poolfinaalis esimese teise koha tulemuse saanud laskurid
samuti 15 märgilise seeria hõbe- ning kuldmedali väljaselgitamiseks.
Medaliheitluses laskuri varasemad tulemused arvesse ei läinud ja alustati niiöelda nullseisust.
Võistlus oli tavapäraselt pingeline. Kuldmedali matšis  kohtusid Pärnumaa laskur Juahn Tetsmann ja
Eero Kajakas Järvamaalt.  
Võitjana väljus duellist Juhan Tetsmann, kas tabas  finaalis 15 st märgist 14 märki laskemärki.
 Eero Kajakas  tabas vastukaaluks13 märki 15 st. Pronksmedaliduellis kohtusid Järvamaalased
Olev Tiisler ja Igor Homin.
Seekord pidi veteranide klassis võistelnud Olev Tiisler  tunnistama Igor Homini paremust,
 kes tabas pronksimatšis 13 märki Olev Tiisleri 10 tabamuse vastu.
Ka veteranid võitja väljaselgitamiseks läks vaja lisalaskmist Olev Tiisleri ja Juhan Tetsmanni vahel,
kes mõlemad tabasid põhiharjutuses võrdselt 40 märki 50 st.
Võitjaks osutus peale lisalaskmist Juhan Tetsmann.
Seeriavõistluse V etapp toimub 07.septembril 2019.

Tulemused:

Absoluutarvestus:
I   Juhan Tetsmann, Pärnumaa, põhivõistlus 40/50, poolfinaal +põhivõistlus 55/65 st, finaal 14/15 st;
II  Eero Kajakas, Järvamaa, põhivõistlus 42/50, poolfinaal +põhivõistlus 56/65 st, finaal 13/15 st;
III Igor Homin, Järvamaa, põhivõistlus 42/50, poolfinaal + põhivõistlus 54/65 st, finaal 13/15 st ;

Veteranid:

I   Juhan Tetsman, Pärnumaa, 40  tabamust 50 st ;
II  Olev Tiisler, Harjumaa,  40 tabamust 50 st ;
III Alo Salm, Järvamaa, 33 tabamust 50 st ;

Juuniorid:

I   Jarl Joosep Ilves, Järvamaa, 36 tabamust 50 st ;
II  Aron Lootus, Pärnumaa, 33 tabamust 50 st ;
III Kaarel Paukku, Järvamaa, 11 tabamust 50 st ;


Võistluste korraldaja

Ülo Mets
53418498

Tagasi
Luubi all

Uudiste arhiiv