Järvamaa naiskond võitis Eesti meistrivõistlustel hõbemedali

Eesti meistrivõistlused orienteerumise lühirajal ja teatejooksudes toimusid Elva lähistel Vitipalus.
 Võistluspaigaks oli 2017.aasta maailmameistrivõistluste samade distantside toimumiskoht,
mis tunnistati tookord kogu orienteerumismaailma sportlaste valikuna aasta parimaks
orienteerumiskaardiks ja -rajaks. Seega toimusid tänavused Eesti meistrivõistlused maailma
 absoluutsel tippmaastikul, kus osalejate orienteerumisvõime korralikult testitud sai.
Naiste teatejooksus tõestas Järvamaa orienteerumisklubi JOKA naiskond koosseisus:
 Sigrid Ruul, Helle Hallik ja Evely Kaasiku, et nende orienteerumisoskused on kõrgel tasemel.
 Kõik naiskonna liikmed suutsid teha oma hetke võimete tasemel orienteerumissoorituse.
 Avavahetuse lõpetas Sigrid Ruul kahekümne naiskonna konkurentsis viiendana.
Teises vahetuses suutis Helle Hallik kindla jooksuga tõsta naiskonna kolmandaks ja viimases
vahetuses päeva parima etapiaja jooksnud Evely Kaasiku tõi võistkonna finišisse teisena.
See oli naiskonnale kolme järjestikus teatejooksu neljanda koha järel magusaks õnnestumiseks.
Võidu võttis orienteerumisklubi Võru naiskond.

Järvamaa esindusmeeskond Tiit Tähnas, Kaarel Kallas ja Mehis Muru seekord kõrgesse
konkurentsi sekkuda ei suutnud ja lõpetas 30 meeskonna konkurentsis 13. kohaga.
JOKA II meeskond saavutas 18. koha ja JOKA III meeskond 28. koha.

Teise eliitklassi hõbemedali tõi Järvamaale Evely Kaasiku lühirajal.
Jooksu algul kindlalt liidriks olnud Kaasiku jooksu rikkus hetkeline tähelepanematus ja
kaardi 180 kraadi valepidi ettepööramine. Sellega kaasnes vales suunas KP-st väljajooks ja
üle 2 minutilise ajakaotuse, mistõttu paar minutit hiljem startinud hilisem võitja suutis ta rajal kinni püüda.
Edasised lahtirebimiskatsed orienteerumistehniliselt väga nõudlikul maastikul ei õnnestunud ja nii
tuli seekord leppida hõbemedaliga 28 naise konkurentsis. Evely enda hinnangul oli ta tegelikult oma
orienteerumistehnilise sooritusega rahul ja tundis end enesekindlalt. Millest tuli eksimus kaardi käsitlemisel,
ei osanud ta ise seletada. Võib-olla risune mets ja piiratud nähtavus lõid hetkeks KP-st väljumisel
 suunataju paigast ära ja karistus oligi käes. Teine JOKA naisorienteeruja Sigrid Ruul saavutas meistrivõistlustel 11. koha. Võitis Laura Joonas OK Võrust.
Meeste võistluse võitis maailma edetabeli kaheksas mees Timo Sild Kaitsejõudude Spordiklubist.
Järvamaa meestest saavutas parimana Juho Westerlund 18. koha.
Veel jõudsid medalivõitudeni JOKA veteranorienteerujad. Meeste M35 klassis oli viieteistkümne
mehe seas parim Tiit Tähnas . Pronksmedalile jooksid end Helle Hallik naiste N35 klassis ,
Kersti Ehala N40 ja Siiri Poopuu N60 klassis. Esikuuikusse jõudsid Vallo Vaher M40 ja
Raivo Pellja M55 klassis 4. kohaga, Toomas Marrandi M40 ja Pilvi-Heli Vettik N55 klassis 5. kohaga
ning Kalmer Keevend M60 klassis 6. kohaga.
Järvamaa noored seekord medalivõitu ei saavutanud. Parimatena saavutasid 5. koha Raiko Marrandi M18 klassis  ja Mehis Udam M16 klassis. Artur Soo M16 ja Maanus Udam M14 klassis lõpetasid üheksanda kohaga.
Järgmisel nädalavahetusel joostakse Rõuges orienteerumise Balti meistrivõistlusi ja koondisse kuulub