Järvamaa orienteerujad võitsid suusaorienteerumise Eesti meistrivõistlustel medaleid

Tänavuse aasta esimesed Eesti meistrid orienteerumisesselgusid Haanjas, kus võisteldi suusaorienteerumise sprindis ja sprinditeates.

Järvamaa suusaorienteerujad alustasid hooaega edukalt ja eelmise aastaüliõpilaste MM i maastikel võideti seitse medalit.

Haanja suusakeskuse ümbruse nõudlikul maastikuljatehnilistel  radadel olid meeldivalt heas hoos meie noororienteerujad,kes sprindirajal võitsid kolm pronksmedalit.

Noormeeste M18 klassi 3,6 km ja 12KP-ga  üllatas kuueteistkümne noormehe konkurentsis medalivõiduga Raiko Marrandi, kes suutis orienteerumistehniliselt nõudlikul rajal oma head orienteerumisoskused edukalt ära kasutada. Samas vanuseklassis saavutas 4. koha Kasper Keerberg. Noormeeste M16 vanuseklassi 3,2 km ja 11 KP -ga rajal suutis oma eelmise aasta medalivõitu korrata Mehis Udam. Artur Soo saavutas 8.koha.Poiste M14 klassis võitis oma esimese individuaalmedali Maanus Udam, kes oli 2,3 km ja 9 KP-ga rajal 33 poisi konkurentsis kolmas.

Veteranide konkurentsis võitis meeste M35 klassi 3,8 km ja 13KP-ga rajal 11 mehe ees kuldmedali Kaarel Kallas. Eelmise aasta parim Vallovaher pidi seekord leppima 5. kohaga. Naiste N55 vanuseklassis võitis SiiriPoopuu hõbemedali, kaotades napi 18 sekundiga kunagisele Nõukogude Liidumeistrile ja omaealiste maailmameistrile Marje Viirmannile.

Sama võistluspäeva pealelõunal olid orienteerujad taasstardijoonel, et selgitada parimad suusaorienteerumise sprinditeates. Taas olidheas hoos Järvamaa orienteerumisklubi nooroienteerujad, kes jõudisd kahesvõistlusklassis poodiumile. Meesjuunioride 14 võistkonna konkurentsis, kuskaheliikmelistel võistkondade igal liikmel tuli kolmel korral läbida 1,6-1,7 kmja 7 KP-ga etapp, võitis JOKA meeskond Kasper Keerberg ja Raiko Marrandi pronksmedalid. Meie võitkonda edestasid Rakvere OK ja Värska OK Peko.Noormeeste M16 vanuseklassi 4x1,4-1,4 km ja 4x6 KP-ga teatevõistluses võitsidpronksmedali vennad Maanus ja Mehis Udam. Säravamad medalid võitsid Värska OK Peko ja OK Võru noormeeste teatevõistkonnad. Naisveteranide N40 klassis saavutas JOKA naiskond rita Ojala ja Siiri Poopuu 6. koha.

Edukate startidega Eesti meistrivõistlustel, kindlustas Mehis Udam endale koha Eesti koondises järgmisel nädalavahetusel Lätistoimuvatele Põhjamaade noorte meistrivõistlustele.

Pildil: Maanus Udam Eesti MV suusaorienteerumisesprinditeate rajal (foto autor Siiri Poopuu).