Evely Kaasiku lõpetas kodumaise võistlushooaja tiitlivõiduga

Orienteerujate hooaja viimasel kodumaisel tiitlivõistlusele pikal rajal, oli registreerunud üle 300 orienteeruja, mis on viimaste aastatesuurim osalejaskond. Ühisstardist joostaval võistlusel tulid Põlvamaal Veskimõisas Eesti meistriteks eliitklassides Evely Kaasiku (OK JOKA) ja Kristo Heinmann (OK Ilves).

Naiste 13,6 km 32KP ga rajal järgnesid Kaasikule (2:03:21)Eleri Hirv (OK Võru; 2:08:27) ja Margret Zimmermann (OK Kape; 2:11:27). EvelyKaasiku sõnas finišis, et pikk hooaeg on olnud väsitav ning jooksuvorm ei oleenam see, mis kuu alguses. Ka orienteerumistehniliselt tuli rajal sisse vigu,ent pikal rajal on määravaks ühtlane sujuv sooritus ja oma võistlusrütmihoidmine kuni lõpujonneni ning see tagaski talle võidu. Sellega on Evely Kaasikutänavune hooaeg Eestis lõppenud, ent ees ootavad veel stardid Maailmakarikavõistluste finaaletappidel Tšehhis ja Soome meistrivõistlused öises orienteerumises.

Meeste rada 23,7 km, 41 KP rajal kärisesid vahed finišiksveelgi suuremaks. Võitis Heinmanni (3:08:40), järgnesid Rain Eensaar (EKJ SK;3:20:51) ja Reigo Teervalt (Värska OK Peko; 3:36:00. Järvakaid meesteeliitklassis seekord stardis ei olnud, ent arvulat oli neid osalemas noorte javeteranide võistlusklassides.

Noormeeste M16 vanuseklassi 24 noormehe seas jagasidJärvamaa orienteerumisklubi JOKA noormehed Mehis Udam, Artur Soo ja Kerdo Männilaan tasavägises  omavahelises konkurentsis napi 25 sekundiliseajavahega kaheksanda kuni kümnenda koha.

Veteranide seas tuli naiste N 35 klassi 10,11 km ja 29 KP-ga rajal Eesti meistriks Helle Hallik ajaga 1:39.14. Naiste N55 klassis võitis hõbemedali Kersti Ehala ja sama koha jooksis välja ka Siir Poopuu N 60 klassis. Järvamaa veteranidest jõudsid veel esikümnesse M 40 kassis (22 osalejat) 4.koht Ilmar Udam, meeste M35 (17) 5. koht Tiit Tähnas.

Kogu tänavune orienteerumishooaeg on orienteerumisklubile JOKA edukas olnud. Eesti meistrivõistlustelt võitsid Järvamaa orienteerujad erinevatel aladel ja erinevates vanuseklassides kokku 10 kuld-, 21 hõbe- ja 8 pronksmedalit, sealjuures eliitklassis 2 kuld-, 5 hõbe- ja 2 pronksmedalit.

Pildil: Eesti MV pikal rajal, naiste esikolmik Eleri Hirv,Evely Kaasiku, Margret Zimmermann (foto Siiri Poopuu).