Osles üle 1500 sportlase 48 omavalitsusest ja  kahel päeval võisteldi 10 spordialal.

Talimängude üldkokkuvõttes selgitati parimad linnad ja  parimad vallad kahes grupis:
 üle 8 000 elaniku ja kuni 8 000 elanikku.
Eestimaa omavalitsuste talimängud toimusid  selles formaadis esmakordselt peale  haldusreformi .
Tegemist on kompleksarvestusega, siis parimate selgitamiseks liidetakse murdmasuusatamise ja  5 parema spordiala tulemused.

Järvamaa omavalitsustest olid esindatud kõik kolm omavalisust: Järva vald üldjärjestuses 16., I grupis 11, Paide linn,  üldarvestuses 18.k.,linnade arvestuses  4. koht  ja Türi vald üldjärjestuses  39, kuna osales ainult ujumise võistluses.

Murdmaasuusatamises osales  Järva vald, kes saavutas  13. koha,  edukaimad olid N18 vanuseklassis
 5 km distantsil Kaidy Kaasiku (I koht) ja Keidy Kaasiku (II koht) ning M16 vanuseklassi 5 km distantil
 Aron Ott (II koht). Meeste kümne kilomeetri pikkusel võistlusmaal saavutas 4. koha Jarmo Kaasiku.
 Teatesuusatamises naised  (Merilin Jürisaar, Tiia Riis, Pille Palumaa) saavutasid 3 x 2,5 km  12. koha,
mehed (Janno Rodendau, Uku Karing, Ahti Seire) oli 3 x 5 km teatesõidus üheksandad.
 Mäesuusatamises oli  esindatud Paide linnast 2 sportlast: naistest Mariliin Tumanski (II koht)
ja meestest M40 Einar Tumanski (9.koht), üldarvestuses 20 koht.

Naiste korvpallis oli Paide linna naiskond edukas ning neile talimängudelt 3 koht ning pronksmedalid.
 Naiskond mängis koosseisus: Agnes Kaasik, Anna Jürissaar, Christen Savisaar, Ellen Anett Põldmaa,
Helena Klaas, Janella Põldpüü, Keiti Pall, Madli Hanson, Mairit Leemets, Marit Maaring.
Võistkonna esindaja-treener Viljar Pennert.

Meeste korvpallis saavutas Järva vald  kõrge 4. koha.

Kabe võistkondi oli kohale tulnud üle Eesti 28. Järva valla võistkonnad 18.-nes  ja
 Paide linn  võistkond saavutas kaks päeva kestnud turniiril auhinnalise 3. koha.
 Pronksmedalid said kaela: Piret Viirma, Andrus Tull, Ain Rool, Rasmus Rool ja  Liis-Marii Rool.

Male võstkondi kokku 25 ning Järva valla maletajad saavutasid 16.koha.
Lautennises Järva vald 23. koht.

Ujumises osalesi Türi vald – 2. koht, edukamad Merle Vantsi esimesed kohad 100m vabalt- kui 100m rinnuli
 ja teine koht 100m  selili ning  Mariette Villems III koht 100 m rinnuli ujumises.
 Paide linn 7. koht  Marin Merisalu oli kolmas nii 100m vabalt- kui 100m rinnuliujumises.

Juhtidest võistlesid  Paide linnapea Priit Värk, kes saavutas  linnajuhtidest 2. koha ning
Järva vallavanem Rait Pihelgas ning volikogu  esimees Jüri Ellram.