Paide Võrkpalliklubi sai täisealiseks

E–Piim Spordihalli kogunes kargel ja päikeselisel veebruari kuu laupäeva hommikul 16 võrkpallivõistkonda,et üheskoos sportlikult tähistada klubi 18. sünnipäeva. Hea meel on tõdeda, etturniir on võrkpallurite seas oodatud. Osalussoov oli sedavõrd suur, et mõnedvõistkonnad tuli paraku ukse taha jätta, sest liiga suur võistkondade arv oleksteinud korraldamise keeruliseks.

Võistkonnad jagunesid neljaalagruppi, kus mängiti omavahel paremus selgeks. Alagruppide kaks paremathakkasid püüdlema võidu poole ning alagruppide kolmandad ja neljandad mängisidkohtadele 9. -16. Kuna aeg oli piiratud, siis mängiti ainult kaks 15 punktilistgeimi äkksurmaga. Seega tuli võrkpalluritel igas mängus pingutada, sest igalpunktil oli suur tähtsus. Nii nagu eluski läheb õnne vaja, oli nii mõnigivõistkond õnnetähe all sündinud ja tüüris nappide võitudega tabelis ühaülespoole. See kõik lisas turniirile põnevust.

Nii nagu ka eelmisel aastaltuli sünnipäevalapsel poolfinaalis vastu võtta  võistkond Dynamo, keda küll alistati esimesegeimis aga kellele tuli alla vanduda teises geimis. Seega üks finaalist oliteada.Teises poolfinaalis kohtusid omavahel Männiokas ja Ahjuproff, seekord olisüdikam viimane.

Finaal oli eriti kaasakiskuvesimese geimi võitis Dynamo ja tundus nagu viimane lähekski juba võiduga kojuaga näe „võta näpust“ teises geimis võttis ennast Ahjuproff kõvasti kokku ja võitis ning premate punktide suhtegatuli selle aasta võitjaks Ahjuproff koosseisus Jaanika Linn, Karel Pais, RagnarPähn, Pille –Riin Saarpere, Harles Kiveste,Laura Loorents, Deigo Toots ja Kaisa Karjane.

Teise koha saavutasvõistkond Dynamo Artur Saaliste,Karli Ots, Tanel Koht,Marko Välinurm, Ott Seffer, Raili Juurikas,Annika Loomus,Krislin Kukk  ja Paide Võrkpalliklubi jättis teist aastat järjest koju tubli kolmandakoha  alistades kohamängus võistkondMänniokka Võrumaalt.Paide võrkpalliklubi võistkond  vanameister Viljo Jüristo, Järvamaavõrkpalliklubi eestvedaja Veiko Tihemets, Meelis Jasson,  Anne Põder , MaiveSibul ning klubi treenerid  Kadri Toom ja Piret Reinfeld.

Paremusjärjestus: 4.kohtMänniokas, 5. koht Rauna, 6.koht seina-lakke-võrku, 7.koht Rakvere, 8.kohtPehmesisustus, 9.koht Retro, 10.koht Saarepeedi, 11.koht Paide VK noored,12.koht Gebo, 13.koht Telliskivi, 14.koht Kehtna, 15.koht Combi, 16 . kohtSuperspläsh

Pikk võistluspäev lõppesVeskisilla kalamajas, kus toimus pidulik autasustamine ja tantsukeerutaminevabamas õhkonnas. Kindlasti räägiti palju võrkpallist ja päevastestemotsioonidest. Osalejad jäid üksmeelselt turniiriga rahule. Korraldajale tehtihäid ettepanekuid veel paremaks korralduseks ja kutsuti juba uuteleturniiridele.

Tänan toetajaid: PaideLinnavalitsust, Paide Spordikeskust, Järvamaa Spordiliitu, Eesti KultuurkapitaliJärvamaa Ekspertgruppi, Toom Autot, Veltsi Reise,Vitamin Well, My Fitness,Triin Kalmus, Gertrud Alatare.

Minu tänu kuulub ka kõigileosalejatele, kohtunikele, sekretäridele ja pealtvaatajatele, kes täitsid Paidespordihalli terveks päevaks mõnusalt sportliku vaimuga.