Järvakad jooksid orienteerumise veteranid maailmameistrivõistluste finaalides

Eestis toimuvatel orienteerumise veteranide maailmameistrivõistluste teise alana joosti orienteerumise tavarajal.  Finaaljooksud toimusid

Harju- ja Lääne-Virumaa piirialale jäävates Pikassaare metsades.

Järvamaa orienteerumisklubist JOKA oli kahe eeljooksu tulemuste alusel A-finaali medalitele jooksma pääsenud 5 orienteerujat.

Meeste M35 klassi 12,66 km ja 22 kontrollpunktiga finaaljooksus startisid järvakatest Tiit Poopuu ja Toomas Marrandi, kes saavutasid

79 mehe konkurentsis 27. ja 28.koha. Tiit Poopuu ise hindas jooksu õnnestunuks, "Selgeid vigu ei teinud, aga võib-olla mõniteevalik ei olnud kõige parem".

Meeste M40 klassi 11,5 km ja 21 KP-ga rajal saavutas Ilmar Udam 133 osaleja seas 31.koha.

Naiste N55 klassi 5,31 km ja 12 KP-ga rajal jooksis finaalis Siiri Poopuu ja saavutas 181 naisorienteeruja konkurentsis 31.koha.

Ülejäänud JOKA orienteerujad startisid nõrgemates finaaljooksudes ja saavutasid üldarvestuses järgmised tulemused:

Rita Ojala naised N45 klassis 67.koht (94 osalejat),  naiste N60 klassis Lea Tusis 85. koht ja Anu Pallon 90. koht (213 osalejat), mehed M55 klassis Raul Laas 95.koht ja Kalmer Keevend 148.koht (241 osalejat), mehed M60 klassis Ahto Karu 140. koht ja Aimur Raudsepp 152.koht (296 osalejat), mehed M65 klassis Kalju Toomas 256.koht (367

osalejat) ning mehed M70 klassis Jaan Ollino 222. koht(333 osalejat).

Järgmised orienteerumisveteranide maailmameistrivõistlused toimuvad aasta pärast Uus-Meremaal, kus orienteerumine on ühe spordialana Veteranide Maailmamängude programmis.