Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul üliõpilaste MM Il sprinditeates kaheksandad

Ungarus Miskolcis toimuvatel orienteerumise üliõpilastemaailmameistrivõistlustel võisteldi sprinditeates.

Eesti tudengite sprinditeatevõistkond, kus jooksid ka järvakad Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul saavutas 24 ringi konurentsis hinnatava 8.koha.

Avavahetusest jooksis Evely Kaasiku kogu raja liidrina,olles vahepeal saavutanud juba ligi 10 sekundilise edu jälitajate ees,lõpujoonel olid konkurendid siiski kannul ja avavahetuse andis ta üle liidrinakoos Ungari esindajaga.

Teises ja kolmandas vahetuses jooksevad mehed ja siinpidi Eesti võistkond veidi kohti loovutama. Raido Mitt lõpetas oma vahetuse 6.kohal, 43 sekundit liidriks tõusnud Suurbritanniast. Sergei Rjabõshkin saabus vahetusalasse 9. positsioonil, 2.07 pärast liidrit.

Sigrid Ruul tegi ankruetapil tugeva soorituse ja jooksisvälja kaheksanda etapi aja ning tõstis ka võistkonna lõpuks kaheksandaks.

Võit läks 50-sekundilise eduga jälitajate ees brittidele,hõbeda teenisid tšehhid ja pronksi norralased.

Homme võisteldakse lühirajal, stardid algavad kl 11 eestiaja järgi.