Rattaorienteerumise Balti ja Eesti MV medalivõit Järvamaale

Elvas toimunud rattaorienteerumise Eesti MV-l selgitati ühtlasi ka Baltimaade parimad rattaorienteerujad. Mõlemas arvestuses võitis Järvamaa orienteerumisklubi JOKA võistleja Priit Poopu lühirajal hõbemedali.
Kummas suveilmas Elva linnas ja linnalähimaastikel toimunud lühiraja võistlusel 15,11 km ja 23 KP rajal asus stardijoonele 39 meest.
Seahulgas rattaorienteerumise maailmameistrivõistluste teatekulla omanikud ja mitmekordsed medalivõitjad Tõnis Erm, Lauri Malsroos, Margus Hallik, juunioride MMi hõbedamees Taaniel Tooming, maailma rattaorienteerumise paemikku kuuluv leedukas Jonas Maišelis, soomlane Anders Blomster, venelane Georgiy Mavchun.
Priit Poopuu oli kogu raja vaheaegades liidergrupis ja tegi eriti õnnestunud sõidu just raja lõpuosas, kus tõusis heade, julgete ja kiirete teevalikutega hõbemedalipositsioonile. See oli juuniorieas Eesti orineerumisjooksu koondisse kuulunud, vahepeal aktiivsest spordis veidi eemale tõmbunud, ent viimased 4-5 aastat taas aktiivselt harjutavale mehele esimeseks Eesti MV medalivõiduks. Kuldmedali võitis mitmekordne rattaorienteerumise maailmameister Tõnis Erm ajaga 55.35, Priit Poopuu kaotas võitjale 20 sekundit ja pronksi võitnud Taaniel Tooming oli veel 29 sekundit aeglasem. Meie võistleja enda kommentaar oli, et tundis end rajal hästi ja suutis tugevalt sõita ja teha heas rütmis orienteerumissoorituse.
Naisveteranide N40 klassis võitis Jaanika Rist pronksmedali ja meesveteranide M40 klassis saavutas Raivo Pellja 11.koha.

Tavaraja võistluses sõideti ägedas vihmarajus, kus lühikaese ajaga sadas alla ~20mm vett. Järvakas Priit Poopuu oli ekstreemsetes oludes sõidetaval 29,4 km ja 35 KP-ga rajal taas pidevalt liidergrupis.

Paraku raja viimasel kolmandikul luges ta hetkeks end kaardil ette  juba järgmisele etapile ning sõitis KP-st mõõda. Õnneks märkas ta küll peagi kaardilugemise viga, ent ajaline kaotus tagasipöörde ja KP-võtmiseks oli kindlasti üle minuti ja kukutas ta vaheaegades juhtgrupi sabasse. Lõpujoone ületas Priit Poopuu üldarvestuses üheksanda ajaga, mis Eesti MV arvestuses andis igati hea 4. koha.
Võistleja enda hinnangul muutis suur vihmaraju metsaaluse nii pimedaks, et raske oli kaarti lugeda, mistõttu ilmselt ka viga kaardilugemisel sisse lipsas. Võitis Maailma edetabeli viies mees Lauri Malsroos ajaga 1:32.29. Nende sõitudega saab Priit Poopuu ilmselt võimaluse startida Eesti koondises rattaorienteerumise maailmameistrivõistlustel juulikuu lõpus Portugalis.
Naisveteranide N40 klassis võitis Jaanika Rist hõbemedali, noormeeste
M17 klassis saavutas Raiko Marrandi 6.koha ja meesveteranide M40 klassis Margus Marrandi 15.koha.