Järvamaa orienteerujad Balti meistrivõistlustel poodiumil

Põlva maakonnas Veskimõisal toimunud selle aasta Baltimeistrivõistlustel, kus osalevad ka lisaks Balti riikidele Valgevene jaPeterburi koondised, jõudsid Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlased Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul teatejooksus esikolmikusse.

Mõlemal võistluspäeval lakkamatus vihmasajus, külmades oludes ja raske läbitavusega maastikel toimunud võistlusel joosti avapäevaltavaraja võistlus, kus heideldi ka Maailma edetabeli punktidele. Naiste 8,89 km ja 24 kontroll punktiga rajal saavutas 36 naise konkurentsis võidu Sandra Pauzaite Leedust ajaga 1:15.05. Eesti naiste koondis paistis silma ühtlastetulemustega – 15 parema seas oli 8 eestlannat, kelledest parimana saavutas Evely Kaasiku 5. koha. Oma jooksuga ta päris rahul polnud, sest orienteerumissooritusei olnud päris sujuv ja sisse lipsas mitmeid väiksemaid vigu. Hea jooksu tegi Sigrid Ruul, kes lõpetas 9. kohaga. Meestest saavutas kindla võisu Kenny Kivikas.

Balti meistrivõistluste teisel päeval joostakse koondistevahel teatejookse, kusjuures iga koondis saab välja panna nii noorte-,juunioride kui täiskasvanute arvestuses 3 nais- ja meeskonda. Naisteteatejooksus oli stardis 13 naiskonda. Eesti 1 naiskond haaras koheavavahetuses napi eduga liidrikoha ja Annika Rihma lähetas Evely Kaasiku rajale 8 sekundilise eduga konkurentide ees. Teisel etapil jooksis Evely Kaasiku omavahetuse kindlalt parima etapiaja ja kasvatas Eesti naiskonna edu lähimaks konkurendiks tõusnud Läti ees viiele minutile. See turvaline edumaa võimaldasviimases vahetuses ankrunaisel Laura Joonasel hoida liidrikohta isegi vaatamatamõningatele vigadele. Läti naiskonna järel saavutas kolmanda koha Eesti teinenaiskond Margret Zimmermann, Kerstin Uiboupin ja Sigrid Ruul. Väga hea viimasevahetusega tõstis Sigrid Ruul naiskonna medalikohale ja suutis hoida individuaaldistantsil võidutsenud leedulannad oma selja taga.

Meeste teatejooksu võttis tasavägises heitluses Läti ja Valgevenega napi 19 sekundilise võidu Eesti 1 meeskond Sander Vaher, Lauri Sildja Kenny Kivikas Väga tasavägises võistkondlikus konkurentsis saavutas Eestikuueaastase vaheaja järel taas võidu, edestades Lätit napi kolme punktiga.