Eesti orienteerumismeistrid selgusid Vene piiri ääres

Tänavuse suvehooaja esimesed Eesti orienteerumismeistrid selgitati Võrumaal Juudakunnu kaardil, mille idaserv piirneb Venemaa piiriga.

Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlasi oli erinevatesvõistlusklassides startimas paarkümmend.

Naiste eliitklassis lootsime medalit Evely Kaasikult ningvaatamata veidi ebalevale jooksule raja alguses võitiski ta Järvamaalehõbemedali. Kaotus spordiklubi 100 jooksjale soomlannale Outi Hytönenile oliveidi üle minuti. Sigrid Ruul saavutas 28 naise konkurentsis 9. koha.

Meesjuunioride seas tegi hea ja ühtlase jooksu Hans-MarkVõsu, kes lõpetas raja kolmanda ajaga ja võitis oma esimese medali Eestiorienteerumisjooksu meistrivõistlustelt. Klubikaaslane Rando Marrandi saavutasjuunioridest 6. koha.

Noorteklassides jõudsid veel esikümnesse Raiko Marrandi 8. kohaga M16 klassis ja Mehis Udam 9. kohaga M14 klassis.

Veteranide võistlusklassides võitsid hõbemedali ToomasMarrandi meeste

M35 klassis ja Kersti Ehala naiste N55 klassis.Esikuuikusse jooksid end ka Rita Ojala N45 5.koht, Siiri Poopuu N55 5.koht,Priit Poopuu

M35 6.koht ja Tenno Alamaa M50 6.koht.

Järgneval päeval toimunud eliitklasside teatejooksudes oliJOKA klubi väljas nii nais- kui meeskonnaga. Naiskond Sigrid Ruul, Kadi-LiisMinn ja Evely Kaasiku asus 18 võistkonna seas starti tiitlikaitsjana, entmullusest koosseisust erinevana. Siiski oldi ka seekord raja viimase kilomeetrialguseks sekkumas medaliheitlusse, ent ankrunaine Evely Kaasiku kaotas siiskeerulisel etapil halva nähtavuse ja läbitavusega maastikuosal korrakskontrolli olukorra üle ning lasi konkurendid taas eest. Finišisse jõuti valusa4.kohaga.

Mehed Ilmar Udam, Johannes Ehal ja Toomas Marrandisaavutas 12.koha.