Järvakate medaliväärilised sõidud suusaorienteerumise sprindiradadel

Keerukate lumeolude kiuste õnnestus kolmandal katsel korraldada Eesti meistrivõistlused suusaorienteerumise sprindidistantsil ja sprindi teatesõitudes. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlastel õnnestus medalivõiduni jõuda mõlemal alal.
Lumeoludest tingituna otsustati mõlemad spindi võistlusalad Tamsalus pidada ühel võistluspäeval. Ennelõunal sõideti inividuaalne sprint ja pealelõunal sprindi teade.  Individuaalses sprindis oli järvakatel medalilootusi nii meeste kui naiste põhiklassides. Meeste 3,84 km ja 13 KP-ga rajale esimesena startinud Ilmar Udam tegi seekord suurepärase sõidu ja vaatamate ebamugavale stardipositsioonile, suutis sõidu lõpetada hõbemedaliga. Napi 7 sekundiga suutis teda edestada Värska orienteerumisklubi Peko mees Even Toomas. Naiste 2,88km ja 11 KP-ga rajal võitis Daisy Kudre Värskast. Orienteerumisklubi JOKA naine Evely Kaasiku pidi seekord rahulduma neljanda kohaga. Ta enda sõnul ei saanud ta pärast eelmise nädala pikka üliõpilaste MMi võistlusprogrammi end kuidagi sprindile vajalikul võistluskiirusel liikuma.
Noorte vanuseklassides võitis oma esimese medali Eesti meistrivõistlustelt Mehis Udam, kes M14 klassis lõpetas teisena. Viienda koha saavutasid Hans-Mark Võsu M20 klassis , Jasper Ainjärv M18 klassis, Raiko Marrandi M16 klassis ja Kert Järva M14 klassis ning kuuendaks sõitis end Goerg Paal M16 klassis.
Veteranide võistlusklassides võitsid hõbemedali Siiri Poopuu N55 klassis ja Priit Poopuu M35 klassis.

Sama päeva pealelõunal peetud sprindi teatevõistlused osutusid Järvamaa klubile üllatuslikult tulemuslikuks. Nii meeste kui naiste põhiklassis võideti pronksmedalid. Sprinditeates läbivad võistlejad vaheldumisi 6 etappi, kusjuures iga etapi ajaline kestvus on võitjatele planeeritud 8-12 minutit. Meeste teatesõidus püsis orienteerumisklubi JOKA meeskond Kaarel Kallas ja Ilmar Udam kogu võistluse liidergrupis, kuid pidi lõpuks tõdema kahe Värska OK Peko võistkonna paremust. Sõitjate endi hinnangul jäi kirkam medal seekord tehtud orienteerumisvigade tõttu püüdmata. Naiste teates oli klubi sunnitud Eesti koondislasele Evely Kaasikule paariliseks panema veteranieas Siiri Poopuu. Naiste taktika oli lihtne, vanem võistkonna liige peab tegema võimalikult veatu sõidu ja noorem peab siis püüdma niipalju konkurentidele lähemale jõuda, kui võimalik. Mõlemad naised tegid väga head sõidud ning lõpetasid võistluse endalegi üllatuslikult poodiumil. Ka naiste konkurentsis võidutses Värska OK Peko naiskond.
Meesjuunioridest saavutasid Hans-Mark Võsu ja Rando Marrandi 5.koha ning noormeeste M16 vanuseklassis lõpetas OK JOKA III meeskond Mehis ja Maanus Udam 6.kohaga.