Evely Kaasiku alustas üliõpilaste suusaorienteerumise MM võistlusi sprindi 4.kohaga

Venemaal Tulas algas täna üliõpilaste suusaorienteerumise MMsprindidistantsiga. Naiste 2,7 km ja 10 kontorllpunktiga rajal võtsidkaksikvõidu soomlannad. Tudengite maailmameistriks krooniti Sonja Morsky ajaga10.13,1. Soomlaste kannul pidasid pronksiheitluse eestalannad Daisy Kudre jaEvely Kaasiku. Seekord oli koondisekaaslaste omavahelises heitluses edukamEesti suusaorienteerumise naiste koondise esinumber Daisy Kudre, kes võitispronksmedali ajaga 10.30,2. Järvalanna, Estonian Business Schooli tudeng, Evely Kaasiku kaotas pronksikoha 13 sekundiga jasaavutas 4. koha.

Evely ise arvas avapäeva võistlusest: Tundub, et haigus eiole võtnud mult kiirust ning hea jooksuvorm on kenasti kandunud ülesuusarajale. Tänased jäised olud tegid raja tõsiselt kiireks, tempot võtsidmaha vaid sagedased pööramised ja seega võitsid kiired orienteerujad. Olenrahul, et suutsin kiiresti liikuda nii laial kui kitsal rajal, kuid kõrge tempotõttu lipsas mu teevalikutesse sisse ka kehvemaid ning seetõttu läks kaotsiväärtuslikke sekundeid.

Meeste sprindis võitis kulla Stanimir Belomazhev Bulgaariast 10:55,4 . Parimaeestlasena oli Rimmo Rõõm 20-nes.

Homme on üliõpilaste MMil kavas jälitussõit.