Suurmeister Külaots võitis kolmandat aastat järjest Järvamaa kiirmale võistlused

Juba viiendat aastat järjest kogunesid pühapäeval,14.novembril  maletajad üle riigi Paide Ühisgümnaasiumisse,
et selgitada enda seast välja parim Järvamaa lahtistel võistlustel kiirmales.
„Seekord oli malelahingust osa võtmas 54 mängijat ja nende hulgast koguni rekordilised
14 olid pärit kodumaakonnast Järvamaalt,“ ütles üks võistluse korraldajatest Priit Värk.
Võisteldi Šveitsi turniirisüsteemis ja kokku mängiti seitse vooru ajakontrolliga 15 min + 2 sekundit
iga käigu eest mõlemale mängijale.
Esimesed kaks Kaido Külaots ja Ila Vovk kogusid võrdselt kuus punkti, kuid parem koefitsiendi
 tõttu jäi tiitel Külaotsale. Kolmandaks tuli pool punkti vähem kogunud Jüri Krupenski.
Värgi sõnul kindlustas selle turniirivõiduga Külaots ka „Kodumasinad 2015“ seeriavõistlustel
üldesikoha ja tõenäoliselt on tegemist hetkel Eesti parima maletajaga.
Eriauhinna parimale noormängijale pani omalt poolt välja Kuma raadio.
 Kolm noort Valentin Dragun, Mai Narva ja Kirill Chukavin kogusid võrdselt 5 punkti
ning taaskord otsustas võitja siis parem koefitsient ja selleks sai 18. aastane Dragun.
„Eriti head meelt tegi korraldajatele asjaolu, et kohal oli 14 Järvamaa maletajat ning
pea pooled neist olid veel kooliõpilased. Seega tänu Ühisgümnaasiumi järjepidevale
maleõpetusele ei kao selle iidse mängu oskus Paidest veel nii pea,“ sõnas Värk.