Evely Kaasiku head jooksud maailma tippkonkurentsis

Otepääl toimus riikide orienteerumiskoondiste võistlus Euromeeting, mis oli osalenud koondistele esimeseks ettevalmistavaks võistluseks orienteerumise 2017 maailmameistrivõistlustele, mis toimuvad Eestis.  Osales ligi 170 sportlast 15 riigist. Kolmepäevasel võistlusel startisid võistlejad kolmel distantsil- sprindis, tavarajal ja lühirajal. Eesti koondisse kuulusid ka Järvama orienteerumisklubi JOKA orienteerujad Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul.

Avaalana joosti sprindivõistlus Otepää linnamaastikel. Füüsiliselt nõudlikul rajal, kus tuli tõusta ka Otepää linnamäele ja võtta tõuse Tehvandi suusaradade piirkonnas, võitis ligi 70 naise konkurentsis rootslanna Karolina Ohlsson. Eestlannadest parimana saavutas Grete Gutmann 24.koha,  Evely Kaasiku lõpetas 27. kohaga ja Sigrid Ruul oli 44. Evely enda hinnangul ei olnud tal sprindiks piisavalt  head jooksukergust ja sisse lipsas ka paar ebaõnnetunud teevalikut ning pisieksimust.  Meeste sprindirajal tõi võidu Eestisse Timo Sild.

Tava- ja lühiraja võistlused toimusid Otepää lähiümbruses. Naiste tavaraja 10,02 km ja 22 kontrollpunktiga rajal võitis maailma edetabeli 8-sas naine Julia Gross Šveitsist ajaga 1:06.32. Järgnesid Anastasya Rudnaya Venemaalt 1:06.51 ja Tuulia Viberg Soomest 1:07.50. Väga hea jooksu tegi Evely Kaasiku, kes saavutas kõrge 9. koha lõpuajaga 1:10.15. Meeste 14,96 km ja 28 KP-ga rajal võitis Johan Runesson Rootsist ajaga 1:21.23, teisena lõpetanud Timo Sild kaotas 1,5 minutit.

Naiste 4,7 km pikkusel lühirajal olid kaks kiireimat rootslannad Anna Bachmann ja Karolin Ohlsson aegadega 28.16 ja 28.51. Kolmandaks tuli tavaraja võitja Julia Gross Šveitsist ajaga 29.17. Evely Kaasiku aeg 30.44 andis talle teist päeva järjest üheksanda koha. Evely Kaasiku: „Tegin eelmisel päeval tavarajal parema ja sujuvama soorituse kui lühirajal, kus olin pisut ebakindlam ja töö kaardiga ei olnud just kõige sujuvam. Üheksas koht tuli mulle pigem väikese üllatusena. Füüsiline vorm on hetkel hea. Nädala lõpus võistlen Šveitsis MK-etappidel, mis toimuvad keskmäestiku tingimustes. Tahaks väga loota, et suudan selle keskkonnamuutusega kiiresti kohaneda ja seal oma hooaja parimad sooritused teha.“ Sigrid Ruul saavutas lühirajal 35. koha ajaga 35.35. Meeste lühiraja võistluse võitis rootslane Albin Ridefeld ajaga 28.24. Eestlastest oli taas parim Timo Sild ajaga 30.21.