Järvamaa naisorienteerujad lõpetasid hooaja kaksikvõiduga

Tänavuse aasta viimased Eesti orienteerumismeistrid selgitati pikal rajal. Võisteldi orienteerumiseks varem kasutamata maastikul Ohepalu looduskaitsealal Harjumaa ja Lääne-Virumaa piiril. Pikimate radadega ja ühisstardist joostaval orienteerumisalal oli meistrivõistlustel osalemas ligi 300 orienteerujat.

Naiste põhiklassi 15,4 km ja 26 kontrollpunktiga raskel maastikul ja orienteerumistehniliselt keerukal rajal juhtis Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteeruja Evely Kaasiku võistlust üksi peaaegu kogu distantsi vältel ja võitis lõpuajaga 2:29.22. Evely enda kommentaari kohaselt ei suutnud ta rajal vigu vältida, ent püüdis hoida head ühtlast tempot. Raja lõpuosas suure väsimuse foonil kannatas ka mõtlemise ja orienteerumissoorituse kiirus ning korrektsus, ent samade probleemidega maadlesid konkurendidki. Tasavägises medaliheitluses tõi Järvamaale hinnatava kaksikvõidu Sigrid Ruul, kes lõpetas ajaga 2:32.23.

Pika raja meistritiitlini jõudsid JOKA orienteerujaist ka Toomas Marrandi meeste M35 klassis  ja Siiri Poopuu naiste N55 klassis. Hõbemedaliga pärjati Kersti Ehala naiste N50 klassis.

Esikümnes lõpetasid poiste M16 klassis Markus Sulg 7. koht ja Raiko Marrandi 10. koht, meeste M55 klassis Raul Laas 6. koht ja naiste N45 klassis Rita Ojala 9. koht.