Evely Kaasiku võitis viienda meistritiitli

Tänavused Eesti meistridorienteerumisjooku „kuningliku“ alal – tavarajal, selgitati nädalavahetuselPõlvamaal Krüüdneris. Ligi 500 orienteerujat panidennast proovile raske läbitavusega ja mitmekesiste pinnavormidega maastikul,mis oli viimati orienteerumiseks kasutusel 25 aastat tagasi. Naisteeliitklassis võitis sel aastal juba viienda Eesti meistritiitli Järvamaaorienteerumisklubi JOKA orienteeruja Evely Kaasiku, kes 9,82 km ja 25kontrollpunktiga rajal lõpetas ajaga 1:19.44.  Eduhõbeda teeninud Kirti Rebase (Saue Tammed) ees tervelt 6.06 ja pronksi saanudEleri Hirve (OK Võru) ees 11.02. Evely Kaasiku kommentaar: „Teadsin, et rindatuleb pista tiheda ja risuse metsaga ja häälestusin vastavalt. Keskendusin omasooritusele, liikusin sujuvalt ja rabistamata. Tänu sellele suutsin suuremaidvigu vältida ja võin oma jooksuga igati rahul olla“.  Teine JOKAnaisorienteeruja Sigrid Ruul jäi tihedas pronksmedaliheitluses viiendaks.Medalivõit jäi 1 minuti ja 14 sekundi kaugusele.

Meeste eliitklaasis võitismaailmameistrivõistluste 22 mees Timo Sild Kaitsejõudude SK-st. JOKA parimanasaavutas Kaarel Kallas 15. koha.

Poiste M14 klassis onsügishooajal heo orienteerumisrütmi leidnud Markus Sulg, kes 3,93 km ja 11KP-ga rajal 29 konkurendi ees ajaga selle aasta teise meistritiitli. Järjeststabiisemaid jookse on hooaja teises pooles teinud ka Raiko Marrandi ja KasperKeerberg, kes lõpetasid vastavalt 11. ja 15.kohaga. Meesjuunioride M20 klassissaavutas Rando Marrandi 7.koha, noormeeste M18 kassis Jasper Ainjärv 6. koha,noormeeste M16 klassis jarmo Kaasiku 15.koha ja tüdrukute N14 klassis KaidyKaasiku 17.koha.

Naisveteranid N55 klassi5,48km ja 15 KP-ga rajal krooniti 17 konkurendi ees Eesti meistriks Siiri Poopuu.Meesveteranide M35 klassis võitis pronksmedali Priit Poopuu. Samas klassissaavutas 5.koha Vallo Vaher ja meesveteranide M55 klassis Raul Laas 8.koha.

Järgneval päeval peetudnoorte ja veteranide teatejooksudes jooksis orienteerumisklubi JOKA M35-40klassi meeskond Vallo Vaher, Tiit Tähnas ja Priit Poopuu tõusvas joones javõitis tasavägises võistluses hõbemedalid. Võitis Rakvere orienteerumisklubi.Meesveteranide M55-60 klassis püsis JOKA võistkond Raul Laas, Siiri Poopuu,Kalmer Keevend viimase vahetuseni pronksmedalikohal, ent ankrumeeste kiires jatulises heitluses tuli rahulduda 6. kohaga. Poiste M14-16 klassis oli JOKA Imeeskond Jarmo Kaasiku, Markus Sulg, Raiko Marrandi teatevahetuse esimese poolejärel samuti medalikonkurentsis, ent siis tuli pingelises medaliheitlusesliigselt kiirustades sisse suur eksimus ja võistkond lõpetas 7.kohaga. JOKA IIvõistkond Kaspe