Järvamaa naisorienteerujad võitsid Eesti meistrivõistlustel topeltkullad

Orienteerumisjooksu tänavuse aasta esimesed meistrimedalid joosti välja lühirajal ja teatejooksudes. Naiste konkurentsis tõid orienteerumisklubi JOKA naised mõlema ala kuldmedalivõidu Järvamaale.

Lühiraja Eesti MV naiste eliitklassis startis 4,18 km ja 18 kontrollpunktiga rajal medaliheitlusse kolmekümmend kuus võistlejat. Ühe kuldmedali pretendendina oli stardis ka järvalanna Evely Kaasiku, kes suutis favoriidi pinged edukalt maandada ja asus juba raja esimeses osas liidrikohale ning suutis seda vaatamata paarile väikesele orienteerumis- ja teevalikuveale edukalt lõpujooneni hoida . Võiduaeg 30.52 oli poole minuti võrra kiirem, kui teisena lõpetanud Viivi-Anne Sootsil SK Saue Tammedest. Pronksi võitja Annika Rihma OK Põlva Kobrasest kaotas veel omakorda 17 sekundit. Medaliväärilist jooksu oli tegemas teinegi JOKA naisvõistleja Sigrid Ruul, ent üks ligi paariminutiline viga langetas ta seekord seitsmendaks ajaga 33.30. Kolmaski JOKA naisjooksja jõudis esikümnesse, Helle Hallik saavutas 8.koha. Meeste eliitklassi 46 mehe konkurentsis võitis 6,4 km ja 22 KP-ga rajal Lauri Sild ajaga 33.17. JOKA  parimana oli Tiit Tähnas kuueteistkümnes.

JOKA veteranid võitsid lühiraja meistrivõistlustelt täiskomplekti medaleid, Kersti Ehala kulla naiste N50 klassis, Siiri Poopuu hõbeda naiste N55 klassis ja Raul Laas pronksi meeste M55 klassis. Esikümnesse jõudsid noortest Tõnis Toom M18 klassis ja Markus Sulg M14 klassis 5.kohaga, juunioridest Rando Marrandi 9.kohaga ning veteranidest Priit Poopuu M35 klassis 5.kohaga, Vallo Vaher M35 klassis 6.kohaga, Jaan Ollino M70 klassis 8.kohaga ja Toomas Marrandi M35 klassis 10.kohaga

Teatejooksu Eesti meistritiitlit asus püüdlema 18 naiskonda. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA naiskond asus võistluse liidriks kohe avavahetuses, kui Sigrid Ruul tegi suurepärase jooksu ja tuli teatevahetusse ligi paariminutilise eduga liidrina. Helle Hallik ja Evely Kaasiku suurendasid kindla jooksuga kättevõidetud edu veelgi ja finišisse jõudis JOKA naiskond suure eduga võitjana.  See on Järvamaa orienteerumise esimene klassikalise teatejooksu medalivõit põhiklassis ning suurepärane jätk mullusele sprinditeate hõbemedalivõidule.  Järgnevad medalikohad kuulusid OK Võru ja Värska OK Peko naiskondadele.

Meeste teatejooksus oli medalikonkurentsis 29 meeskonda ja võidu saavutas Eesti koondislastest koosnev Kaitsejõudude Spordiklubi. Rajal olnud kolmest orienteerumisklubi JOKA meeskonnast saavutas parimana 12.koha JOKA II meeskond koosseisus Mehis Muru, Priit Poopuu ja Johannes Ehala. JOKA esindusvõistkond Ilmar Udam, Kaarel Kallas ja Tiit Tähnas pidi seekord rahulduma 15. kohaga.

Orienteerujate võistlushooaeg jätkub nädala pärast Lätimaal Balti meistrivõistlustel, kus osalevad lisaks Balti riikidele ka Valgevene ja Peterburi koondised. Eesti täiskasvanute koondisse kuuluvad järvakatest Evely Kaasiku, Sigrid Ruul ja Helle Hallik ning noortekoondise kandidaadiks on Markus Sulg. Juuni esimesel nädalal toimavatel Maailma karikavõistluste etappidel Norras ja Rootsis on Eestiti esindamas Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul. Kohalik orienteerumiselu jätkub Järvamaa teisipäevakuga 2. juunil Mustla-Nõmmel.