Järvamaa murdmajooksu meistrivõistlusted kergejõustikus

Türil lõppes maakonna krossijooks ja nagu ikka, olid need kohal, kes seda vajalikuks pidasid.

Kahju, et teiste vastupidavus alade tegijad seda võistlust vajalikuks ei pea, sest krossijooks on vastupidavuse ehk võhma alustugi igale spordiga tegijale. Nii vähemalt tehti vanasti, et kevad ja sügiskrossid kuulusid iga tõsise spordimehe kavasse.

Meie parimad, kesvabariigis ka võistlevad olid kohal. Ettearvatult võitis naiste 1000m vabariigi paremikku kuuluv Marielle Kleemeier Paide Gümnaasiumist 3.28,3, tubli oli ka nooruke Maria Laur  Türi Põhikoolist, olles 3.47,2 teine.

Meeste 1000 m võitis talvine Eesti pronks 1500m jooksus Olavi Allase2.48,8. Teine oli Eesti meistrivõistluste 60m tõkkejooksu pronks Gert ValdsaluTüri Ühisgümnaasiumist 3.03,6, kolmas oli Jaspar Oja Türi Ühisgümnaasiumist 3.05,8. 3000m jooksus võitis topeltvõiduga Olavi Allase 8.53,3, teine oli nooruke Erko-Hendrik Mõttus Türi Põhikoolist  10.36,8, kes parandas oma mullust aega ligi kahe minutiga. Kolmas oli Türi Ühisgümnaasiumi abiturient Hannes Ormus 11.05,8.Nüüd ootavad parimaid ees vabariigi krossi võistlused Elvas.