Evely Kaasiku alustas suusaorienteerumise MMi sprindiraja 21.kohaga

Norras Hamaris toimuvatel suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustel tegid järvakad Evely Kaasiku ja Ilmar Udam avastardisprindivõistlusel. Orienteerumistehniliselt väga nõudlikel radadel eiõnnestunud meie orienteerujatel seekord teha vigadeta orienteerumissooritust.

Naiste 2,8 km ja 14 kontrollpunktiga rajal tuli ajaga 13.51 maailmameistriks rootslanna Tove Alexandersson, kes on naisteorienteerumisliider nii suvises orienteerumisjooksus kui ka talvisessuusaorienteerumises. Järgnesid Audhild Bakken Rongstad Norrast ja JosefineEngström Rootsist. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteeruja Evely Kaasikutegi pärast põetud viirushaigust esimese võistlusstardi ja tema sooritus oliveidi krobeline. Raja esimeses pooles ei suutnud ta kiirel sõidul tihedasradadevõrgus ühe KP eel korrektselt teevalikut ellu viia, mis tõi kaasa ligi1,5 minutilise eksimuse. Raja teine pool õnnestus läbida heas sõidu- jaorienteerumisrütmis ning lõpptulemuseks jäi 21. koht, mis on Evely seniseparima tiitlivõistluste tulemuse kordamine.

Meeste 3,5 km ja 16 kontrollpunktiga rajal võitis venelaneAndrey lamov ajaga 16.04. Järgnesid Stanimir Belomazhev Bulgaariast ja ErikRost Rootsist. Ilmar Udami sõit avadistantsil ei sujunud kõige kindlamalt jatulemuseks jäi 44.koht.  Eestlastest parimana lõpetas Margus Hallik 27.kohaga, Priit Randman oli 32.

Homme on maailmameistrvõistlustel kavas ühisstardist pikaraja võistlus. Stardid algavad kell 11.00 ja võistlus on jälgitav internetikanalil  The World Games Channel, aadress http://channel.theworldgames.org/või IOF kodulehe aadressil http://livecenter.orienteering.org/