Järvamaa suusaorienteerujad võitsid Eesti meistrivõistlustel täiskomplekti medaleid.

Nädalavahetusel toimusid Eesti kagunurgas, Koidula piiripunkti lähistel, suusaorienteerumise Eesti meistrivõistlused lühi- ja tavarajal. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteerujatel õnnestus sealt koju tuua täiskomplekt Eesti meistrivõisluste eliitklassi medaleid.

Võistluste avapäeval võisteldi lühirajal. Naiste eliitklassis saavutas kindla võidu äsja Euroopa meistrivõistluste sprindis 15. koha saanud Eesti koondise esinumber Daisy Kudre, Värska OK Pekost. Järvalanna Evely Kaasiku võitis tasavägises heitluses järgnevatele kohtadele pronksmedali. Oma sõidu tehnilise poolega oli Evely Kaasiku rahul, aga oma hinnangul ei suutnud ta seekord kitsastel radadel üldse hoida head tihedat ja kiiret sõidurütmi ning lisaks lipsas sisse ka üks paariminutiline orienteerumisviga. Meeste eliitklassis võitis Even Toomas Värska OK pekost. Järvakas Ilmar Udam, kes oli samuti heitlemas mealikohtade eest, lõpetas seekord 6. kohaga.

Meesveteranid M35 klassis võitsis orienteerumisklubi JOKA esindaja Vallo Vaher pronksmedali. Noorteklassides jõudsid järvakatest esikümnesse Jarmo Kaasiku M16 klassis 6.kohaga, Hans Mark Võsu M20 klassis ja Jasper Ainjärv M18 klassis saavutasid 8. koha. Meesveteranide M55 klassis lõpetas Raul Laas 5. kohaga.

Järgneval päeval peetud tavaraja võistluses, kus eliitklassides jagati ka maailma edetabelipunkte, oli rajal viie erineva riigi sportlasi. Naiste eliitklassi10,53 km ja 18 kontrollpunktiga rajal pidasid tasavägise duelli Eesti koondise liidrid Daisy Kudre ja Evely Kaasiku, kelle vaheaegade erinevus püsis kogu võistluse vältel pooleteise minuti piires. Lõpuks jäi peale Evely Kaasiku parem füüsiline hetkevorm, tema edu oli finišis 50 sekundit. Kolmandana lõpetas Olga Borodulina Venemaalt. Evely Kaasiku hindas tavaraja sõitu eelmise päeva omast selgelt paremaks just suusatamise poolelt, kus veidi tihedamaks muudetud sõidurütm tagas sõidu agressiivsuse ja suurema kiiruse. Meeste võistluse võitis kindlalt Valgevene esinumber Yuri Yazykou, kellel järgnes Leedu koondise raudvara Jerijus Sulcys. Järnevad kuus meest pidasid aga põneva heitluse Eesti meistrimedalitele ja võidukana väljus sellest heitlusest Margus Hallik OK LUS-ist, kes lõpetas 12,89 km ja 28 KP-ga rajal ajaga 1:13,37. JOKA mees Ilmar Udam suutis seekord oma sõiduvõimu ja orinteerumisoorituse kooskõlas hoida ning võitis ajaga 1:14.22 Eesti meistrivõistluste hõbemedali. Eliitklasside põneva medaliheitluse GPS jälgimist on võimalik järelvaadata kodulehel http://www.sportrec.eu/?page_id=24

Naisveteranid N55 klassis saavutas võidu JOKA võistleja Siiri Poopuu. Tavaraja esikümnesse mahtusid järvakatest Jasper Ainjärv M18 klassis 6. koht, Raul Laas M55 klassis 8. koht ja Mehis Udam M14 klassis 9. koht.

Evely Kaasiku ja Ilmar Udam tagasid nende tulemustega endale ka koha Eesti koondises nädala pärast algavatele suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustele Norras.