Evely Kaasiku taas Euroopa viies.

Suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlused Šveitsis jätkusid nädalavahetusel väga huvitavate lühiraja- ja teatevõistlusega.Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteeruja Evely Kaasiku oli lühirajaltegemas oma karjääri parimat sõitu suusaorienteerumise tiitlivõistlustel, kuisõitis vaheaegades pidevalt viieteistkümnenda koha graafikus, ent raja lõpuosastehtud paariminutiline orienteerumisviga nurjas selle. Lõpuks 21. koha toonudsõidu kohta ütles Evely Kaasiku ise, et „Raja esimesespooles oli sooritus vaatamata väiksematele eksimustele hea. Lõpuks ometi olienesetunne stabiliseerunud ja seekord oli küsimus vaid orienteerumistehnilisessoorituses. Kahjuks viis raja lõpus tehtud loodetud kaval lõige mind kahesuusaraja vahel kaheminutilisele veale. Minu jaoks ebamääraselt kaardistatudala juhatas mind nõlval kontrollpunktist oluliselt allapoole. Veidi hiljemjärgnes kiirustades veel üks väiksem orienteerumisviga." Naiste 8,4 km ja 35 kontrollpunktiga rajal võitis kulla soomlanna Mervi Pesu,edestades rootslannasid Tove Alexanderssoni ja Josefine Engströmi. Teineeestlanna Doris Kudre sai 28. koha.
Eesti mehed sõitsid sarnaselt eelmistelepäevadele üsnagi võrdselt, kuid jäid parimatest selgelt maha. Võitis venelaneAndrei Lamov. Margus Hallik sai 34., järvakas Ilmar Udam 35. ja nooruke AndresSaal 40. koha.

Viimasel võistluspäeval sõideti teatesõite ja nii Eestinais- kui ka meeskondvõisid väga hea sõidu korral konkureerida esikuuiku kohaeest. Tihedas lumesajus toimunud teatesõidud osutusid väga põnevateks. Naisteteatesõidus heitlesid kuni lõpujooneni medalitele Rootsi, Soome ja Venemaanaiskonnad. Võitja selgus alles lõpusirgel, kus Rootsi napi 1 sekundilisparemuse Soomet edestas. Eesti naiskond Evely Kaasiku, Daisy Kudre ja DorisKudre ei suutnud küll konkureerida nelja suusaorienteerumise suurriigiga - Rootsi,Soome, Venemaa ja Norraga,  ent suutsid tasavägises heitluses edestadaülejäänud konkurente ja saavutasid Euroopa meistrivõistlustel riikidest 5.koha. Sellega kordas Evely Kaasiku kevadel  orienteerumisjooksu Euroopameistrivõistlustel saavutatud  tulemust.

Meeste teatesõidus võitis Norra, Venemaa ja Rootsi ees.Eesti mehed Margus Hallik, Ilmar Udam ja Andres Saal lõpetasid 8. kohaga.

Suusaorienteerumise hooaeg jätkub nädalavahetusel Eestimeistrivõistlustega ning veebrauari keskel toimuvad Norras suusaorienteerumisemaailmameistrivõistlused.