Järvamaa meistrid orienteerumise tavarajal selgusid ühises konkurentsis naabritega

Taasiseseisvumispäeval selgitati 2014.a Järva- ja Raplamaa meistreid orienteerumise tavarajal.
Selline võistlusformaat, kus ühiselt selguvad kahe naabermaakonna orienteerumismeistrid,
lisab võistlusel konkurentsi ja pinget ning on kasutusel juba aastaid.
Võistluspaigaks oli seekord Mädara - Kellissaare maastikud, kus oli kaardistatud ja
kasutusel ligi 3 km² uut senikasutamata orienteerumismaastikku.
Meeste põhiklassi 9,71 km ja 20 KP-ga rada oli meistrivõistluste tavaraja vääriline ja pakkus tasavägise medaliheitluse,  kus liidrid vahetusid rajal mitmel korral. Järvamaa meistriks jooksis end Mehis Muru TTÜ/Türi, ajaga 1:21.34.  Napi 34 sekundilise kaotusega saavutas teise koha Tiit Poopuu OK JOKA/Paide vald,
 kolmanda aja jooksis välja Kaarel Kallasel OK JOKA 1:2.37.

Noormeeste M16 klassi 4,73 km ja 11 KP-ga rajal oli kiireim Jasper Ainjärv OK JOKA/Türi ajaga 55.03.
 Järgnesid Edgar Toimetaja OK JOKA 1:03.14 ja Markus Sulg OK JOKA/Türi 1:03.57.
Tüdrukute N16 klassis võitis Kaidy Kaasiku Ambla SK-st.
Naiste N40 klassi 4,73 km ja 11 KP-ga rajal tuli maakonna meistriks Siiri Poopuu OK JOKA/Türi ajaga 51.41,
 järgnesid Rita Ojala OK JOKA/Türi 1:00.45 ja Anne Metssalu OK JOKA/Paide 1:01.59.
Meeste M40 klassi 6,44 km ja 16 KP-ga rajal tuli maakonna meistriks Gert Saamann OK JOKA/Türi ajaga 1:12.37,  kes edestas Mati Tatriku Koeru SK 1:25.28. Meeste M50 klassi 5,24 km ja 12 KP-ga rajal võitis
 Järvamaa meistritiitli Raul Laas OK JOKA/Paide ajaga 50.17, järgnevad  MEDALID KUULUSID
Tõnu Taalile OK JOKA/Kareda v 56.38 ja Ahto Karule OK JOKA/Türi 1:00.58.