Järvamaa orienteerumisklubi JOKA naised jooksevad üliõpilaste MMil tublilt

Tšehhis Olomoucis toimuval üliõpilaste MMil on Järvamaa orienteerumisklubist JOKA arvatud Eesti koondisesse Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul. Mõlemad on oma avastardid teinud ja jooksnud hästi.
Evely Kaasiku startis Eesti koondise koosseisus avaalana kavas olnud sprindi teatejooksus segavõistkondadele. 28 riigi konkurentsis saavutas Eesti üliõpilaskoondis koosseisus Evely Kaasiku, Ats Sõnajalg, Kerstin Uiboupin, Lauri Tammemäe  11.koha. Võitis Šveits, Rootsi ja Tšehhi ees.
Individuaalse avaalana oli kavas tavaraja võistlus. Naiste raskel 8,3 km ja 16 kontrollpunktiga rajal, kus rajal tuli võtta 460 meetrit tõuse, saavutas Sigrid Ruul Eesti parimana 34.koha, aeg 1:25.06. Ülejäänud eestlastest oli 41. Kerstin Uiboupin 1:28.15 ja 82. Triin Aedmäe 2:01.42. Üliõpilaste maailmameistriks krooniti Goril Ronning Sund Norrast ajaga 1:08.06, kellele järgnesid Bettina Aebi Šveitsist 1:12.29 ja Jana Knapova Tšehhist 1:12.52. Meestest tuli maailmameistriks prantslane Fredric Tranchand 1:19.14, järgnesid šveitslastest vennad Matthias Kyburz 1:21.03 ja Andreas Kyburz 1:22.30. Ainsa Eesti mehena võistelnud Tõnis Laugesaar lõpetas 61. kohaga 1:47.04.
Järgmise alana joosti sprindivõistlus, kus naiste 2,0 km ja 15 kontrollpunktiga sprindirajal oli koguni 115 meetrit tõusu. Head jooksuvõimet ja kiiret kaardilugemist nõudval orienteerumise sprindirajal tegi Evely Kaasiku väga tugeva võistluse ja saavutas 90 naise konkurentsis kõrge 13. koha ajaga 15.45. Evely ise oma jooksuga päris rahul ei olnud, sest tegi pikal etapil vale teevaliku, kus tuli parimatele üle paarikümne sekundi kaotust ja sinna kadus ka esikümne koht. Üliõpilaste maailmameistriks tuli Karolin Ohlsson Rootsist ajaga 14.10, järgnesid Anastasia Denisova Valgevenest 14.29 ja Elena Roos Šveitsist 14.39. Eesti naistest olid veel 59. Triin Aedmäe 19.17 ja Adele Puusalu 22.37.
Meeste 2,5 km ja 17 KP-ga rajal läks maailmameistri tiitel jagamisele šveitslaste Matthias Kyburzi ja Martin Hubmanni vahel, mõlema aeg 14.14. Pronksi võitis prantslane Fredric Tranchand 14.16. Eesti meeste kohad olid 56. Ats Sõnajalg 17.22, 72. Lauri Tammemäe 18.11.
Homme joostakse üliõpilaste MMil lühiraja võistlus ja ülehomme on teatejooksud.