Koolisport lõpetas hooaja kergejõustikuga

Super ilm soosis häid tulemusi !

Türil lõppenud koolinoorte kergejõustiku meistrivõistlustel tõi kohale  ligi 300 noorsportlast 13 koolist.
Ilm oli headeks tulemusteks soodne. Puhus mõõdukas tuul 25-28  kraadise soojaga.
Kellelt oodati häid tulemusi, need seda ka tegid, aga ka paljud teised püstitasid isiklikke rekordeid.
Need võistlused torkasid silma väga erineva taseme poolest, sest meie maakonna tipud on tipud ka vabariigis.

Nüüd  parimatest tulemustest:
Tüdrukute juunioride kuulitõuke võitis  ülivõimsalt mitmekordne Eesti täiskasvanute meister
Kätlin Piirimäe  Paide Gümnaasiumist, 15.33, kettaheite 40.31 ja odaviske 30.96.
Veel  võitjatest, Dea Lepik Türi Ühisgümnaasiumist võitis 100m 12,9 , kaugushüppe 4.61 ja
Marielle Kleemeier 800m 2.36,1,kõrgushüpe 1.40.
Tüdrukute A klassis tulid kahekordseks võitjateks Johanna Terehov Türi Ühisgümnaasiumist
100m 13,6; kaugushüppes 4.46 ja Koeru tüdruk Aliis Jürgen kuulitõukes 9.81 ja odaviskes 34.92.
Tüdrukute B klass on hetke meie tugevam vanuseklass. Võimsad olid Koerust õed  Ilvesed.
Johanna Ilves  võitis 100m 12,3 ; kaugushüppe  võimsa 5.67, kõrgushüppe 1.60 ja odaviske 33.42.
Johanna järel oli varjuna  teine aasta noorem  õde  Lishanna,  kes jooksis  100m 12,6,
hüppas kaugust 5.51 ! ja  kettaheites  29.61.  Šadeikode noorem õde Jade, Türi Põhikoolist,
võitis kuulitõuke 11.13 ja kettaheite 30.25

Hetkel on maakonnas  võimekad   ka C klassi tüdrukud.  Kahekordseks võitjaks  tuli Türi Põhikooli
tüdruk Maria- Eliisabet Avamere, kes võitis kaugushüppe 4.45 ja kaugushüppe 1.25. Tema kooliõde
Kai-Melli Kapten võitis 60m jooksu 8,7; Aravete suusatüdruk Kaidi Kaasiku võitis oma õe Keidi ees
600m jooksu ajad vastavalt 1.53,4 ja 1.54,1, nende kooliõde Julia Ankipova ülivõimsalt kuulitõuke
10.19 ja Paide Gümnaasiumi tüdruk Signe Putśkova palliviske 51.30.
Juunioridest oli omaette  klass  Gert Valdsalu, Türi Gümnaasiumist, kes võitis 100m väga tugeva
ajaga 10,8, kaugushüppe 6.65, kõrgushüppe 1.80, kettaheite 39.63 ja odaviske 48.20.
A klassis näitas kõrget klassi Paide Gümnaasiumi noormees Kert Piirimäe võites kuulitõuke 17.19,
kettaheiete 44.65 ja odaviske 49.93. Tema koolivend Johannes Jürisson oli kiireim 100m 11,6,
kaugushüppes Koeru poiss Lennar Lehtmets 6.02, kõrgushüppes Väätsa poiss Egon Keerles 1.65 ja
Türi Gümnaasiumi poiss Jaspar Oja 1500m 5.32,5.
Poiste B klassis tulid kahekordseteks võitjateks  Imavere poiss Lauri Reinpõld,100m 12,6 ja kaugushüppes,
5.31, Türi Põhikooli poiss Karmo  Karu  kettaheite 35.00, odaviske 38.17.
C klassis tulid kahekordsetes meistriteks  Türi Põhikooli poiss Andres Viidkas  60m 8,2 ja kaugushüppes 4.88; temaga 60m jooksus esikohta jaganud Roosna -Alliku poiss Sander Õispuu  oli kaugushüppes teine 4.84.
Ivar Salm Paide Ühisgümnaasiumist võitis kuulitõuke 10.13 ja 1000m jooksu 3.20,0. Tema koolivend
Rainer Tartu  palliviske 68.15 ja kõrgushüppe Kabala poiss Markus Anvelt 1.35.

Olid õnnestunud ja  meeldivad võistlused ning jääb soovida, et suvel harjutatakse edasi ja ning
 häid tulemusi kuuleme nii vabariigi kui sügisel  ka maakonna tasandil.