Järvamaa tuletõrjesportlane Gert Valdsalu tõi MM-ilt medali

07-09.08 toimusid IV noorte maailmameistrivõistlused tuletõrjespordis Venemaal Podolski linnas.
 Eesti koondise liikmena osalesid võistlusel neli Järvamaa tuletõrjesportlast Gert Valdsalu,
Kaarel Siimut, Henri Vilmre ja Martin Sild.
Võisteldi individuaalaladel 100m takistusriba läbimises, konksredeliga ronimises,
4x100m teatejooks ja meeskonna hargnemine mootorpumbaga.
Võistlustel osale 7 riiki. Üldarvestuse paremusjärjestus Tsehhi, Venemaa,
 Ukraina ja Eesti koondis 7 kohaga.
 Meeskonnaalade ebaõnnestumiste tõttu ei olnud Eesti üldarvestuses küll parimate
kohtade konkurentsis , kuid individuaalaladel tehti Eesti tuletõrjespordi ajalugu.
 Pärast taasiseseisvumist ei ole Eesti tuletõrjesportlased saanud varasemalt
 maailmameistrivõistlustelt individuaalmedaleid.
Nüüd sai see teoks ja Eestile tuli kaks medalit hõbemedal kõige nooremas vanusegrupis läks
 Lääne Virumaa sportlasele ja pronksmedali saavutas Järvamaa tuletõrjesportlane Gert Valdsalu.
Gert osales noormeeste vanemas vanusegrupis 17-18 aastased ja saavutas 100m takistusriba läbimises kolmanda koha.
See tulemus ei tulnud kergelt. Finaali pääsemiseks pidi Gert ennast ületama ja tegema
maksimaalse soorituse. Kõik õnnestus ideaalselt joostes eeljooksus Eesti tippmargi nii
noorte kui ka meeste arvestuses ajaga 16.0.
 Finaalis tihedas konkurentsis pidas Gerdi närv vastu ja ajaga 16,47 saavutas 3 koha.
 Selle medali saavutuse eest suured tänud sportlasele endale ja treeneritele
Leonhard Soom ning  Margo Tammepõld,  suure ettevalmistustöö eest.
Kogu Eesti tundis rõõmu selle medali üle ja on uhke tunne, et see medal tuli Järvamaale.
Teised Järvamaa sportlased tegid ka häid sooritusi andes oma panuse võitkonna arvestuses.