Sigrid Ruul võitis esimese järvakana orienteerumisjooksu eliitklassis Eesti meistritiitli

Nädalavahetusel selgusid Läänemaal Eesti meistrid orienteerumisjooksu sprindirajal ja öisel tavarajal.
Järvamaa orienteerumisajalugu tegi Sigrid Ruul, kes öisel tavarajal võitis esimese järvakana
orienteerumisjooksu eliitklassi Eesti meistritiitli.

Eesti meistrivõistluste programm algas nädalavahetusel Haapsalu piiskopilinnuses ja
selle ümbruses orienteerumisjooksu Eesti sprindiraja meistrite selgitamisega.
Naiste eliitklassi 2,53 km ja 18 KP-ga rajal võidutses paarikümne naise konkurentsis
koondise kauaaegne tugitala Kirti Rebane (SK Saue Tammed) ajaga 15.08,0.
JOKA orinteerujaist oli medalikonkurentsis esimest aastat naiste põhiklassis
 võistlev Sigrid Ruul. Raja keskel tehtud ligi 30 sekundiline orienteerumisviga
 lükkas ta aga medalitaotlejate seast välja ja lõpptulemuseks jäi 4.koht.

Meeste eliietklassi  2,79 km ja 19 kontrollpunktiga rajal võitis kindlalt Kenny Kivikas OK Ilveset,
edestades järgnevaid enam kui poole minutiga. JOKA esinumber Kaarel Kallas saavutas 12.koha.

Naisjuunioride 2,31 km ja 17 KP-ga rajal võitis hõbemedali Evely Kaasiku.

Seenioride konkurentsis võitis naiste N55 klassis Eesti meistri tiitli Siiri Poopuu.
Naiste N45 klassis võitis pronksmedali Pilvi-Heli Vettik.

Sprindirajal jõudsid JOKA orienteerujaist esikuuikusse Rando Marrandi M16,
 Margus Marrandi  M35 ja Kersti Ehala N50 klass 4.koht, Raul Laas M50,
Anu Pallon N55 ja Aimur Raudsepp M55 6.koht.

Sama päeva hilistel õhtutundidel selgusid Dirhami lähistel Eesti meistrid öises orienteerumises.
Järvakatele kujunesid öised meistrvõistlused veelgi edukamaks, kui päevane heitlus sprindiraja.

Naiste 7,28 km ja 16 KP-ga rajal üllatas 15 naise konkurentsis tiitlivõiduga Sigrid Ruul võiduajaga 55.53.
 Järgnesid paljukordsed Eesti meistrid ja öise Jüriööjooksu võitjavõistkonna SK Saue Tammed
naisjooksjad Kirti Rebane 56.26 ja Viivi-Anne Soots 57.05. Sigrid Ruul läbis raja väga ühtlase ja
sujuva orienteerumissooritusega, vaid paaril etapil võis vaheaegades näha umbes 1 minutilist
kaotust parimale etapiajale.  Selline stabiilne ja kindel jooks öises metsas tagaski
Sigrid Ruulile esimese Eesti meistritiitli võidu, mis on ühtlasi järvakate aegade parim tulemus
Eesti meistrivõistlustel eliitklassis.

Meeste 10,64 km ja 22 KP-ga rajal lõpetas võidukalt SK Saue Tammed vanameister Erkki Aadi aeg 1:03.39.
Hea jooksu tegi eelmise aasta öise raja pronksivõitja Kaarel Kallas, kes seekord lõpetas võistluse 8.kohaga.

Naisjuunioride 5,95 km ja 13 KP-ga rajal kordas päeval sprindirajal saadud hõbemadalivõitu Evely Kaasiku.

Noormeeste M16 klassis suutis Rando Marrandi öisel 4,58 km ja 13 KP-ga rajal 23 konkurendi seas
lõpetada hõbemedaliväärilise ajaga 34.58.  Tubli 6.kohaga lõpetas hans-mark Võsu.

Seenioride konkurentsis võitsid Järvamaa OK JOKA orienteerujad 2 kuldmedalit.
Meeste M35 klassi 8,54 km ja 17 KP-ga rajal oli kiireim Margus Marrandi ajaga 58.39 ja
 meeste M45 klassi 6,53 km ja 15 KP-ga rajal Tenno Alamaa ajaga 49.00.
 Meeste M55 klassi 5,95 km ja 13 KP-ga rajal võitis pronksmedali Aimu Raudsepp ajaga 1:01.25.
Veel jõudsid esikuuikusse Siiri Poopuu N55 klass 4.koht, Raul Laas M50 5.koht, Pilvi-Heli Vettik N45 6.koht.