Järvamaa suusaorienteerujate edu Eesti meistrivõistluste medaliheitluses

Tänavuse aasta Eesti meistrivõistlused suusaorienteerumise lühi- ja tavarajal,
  mis olid ühtlasi ka Eesti-Läti orienteerumisliiga etapiks, toimusid Viljandimaal
 Holstre-Polli suusakeskuse ümbruse maastikel.
 Järvakatel õnnestus Eesti meistrivõistlustelt naasta mitmete medalivõitudega.
 Lühiraja võistlusel oli stardis ligi 300 orienteerujat Eestist, Lätist ja Leedust.
 Järvamaa orienteerumisklubi JOKA lootis eelkõige medalivõite meie neidudelt
 N18 ja naisjuunioride võistlusklassides ning esimesi õnnetumisi klubi noortelt poistelt.
 Neidude N18 klassi 3,27 km ja 14 kontrollpunktiga rajal startis medaliheitlusse 17 neidu.
 JOKA suusaorienteerumise esinumber, vaid nädalapäevad tagasi juunioride
 MM-il teatesõidus viienda koha saavutanud Evely Kaasiku läks rajale ühe favoriidina.
 Oma seekordse võistlusega ta rahule ei jäänud, puudus vajalik võistlussoov ja –kergus.
 Ilmselt oli juunioride MM-i pingeline võistlusnädal, kus tuli startida koguni neljal võistlusdistantsil,
 kustutanud noore sportlase võistlusenergia ja „võistlusnälja“.
 Seekordne võistlus kulges kuidagi tuimalt ja ilma erilise pinge ning keskendumiseta,
 mis tõi kaasa mitmeid väiksemaid eksimusi. Vaatamata sellele õnnestus tal siiski konkurente edestada
 ja lõpetada võistlus kuldmedalivõitjana.
 Naisjuunioridest olid õnnestunud sõidu ja korrektse orienteerumissooritusega
 võimelised medaliheitlusse sekkuma Kadi-Liis Minn ja Sigrid Ruul.
 Mõlemad tegidki võimetekohase võistluse ja suutsid vältida selgeid otsustavaid vigu ning
 lõpetasid vastavalt hõbe- ja pronksmedaliga.
 Kullavõidu võttis 10 naisjuuniori konkurentsis Teele Randman Rakvere OK-st.
 Poiste M14 klassis tegi väga hea sõidu veel väheste orienteerumiskogemustega Karl Järva,
 kes lõpetas Eesti meistrivõistluste arvestuses 4.kohaga.
 Poiste M16 klassis saavutas Meelis Sulg 6.koha ja Rando Marrandi 8.koha.
 Noormeeste M18 klassis lõptas Jorma Valge 5.kohaga ja Olavi Allese oli üheksas.
 Seenioridest oli lühirajal edukaim Siiri Poopuu, kes võitis naiste N45 klassis hõbemedali.
 Pilvi-Heli Vettik oli samas vanuseklassis viies.
 Järgmisel päeval peetud tavaraja võistlus toimus karges -17 kraadises pakases.
 Meeste eliitklassis tuli Eesti meistriks Even Toomsa Värska OK Pekost.
 Hea võistlussõidu tegi Kaarel Kallas, kes saavutas Eesti meistrivõistlustel 10.koha ligi 40 startija seas.
 Neidude N18 vanuseklassis suutis Evely Kaasiku teha seekord korrektsema võistlusoorituse,
 kui eelmisel päeval ja see tõi talle teise Eesti meistritiitli neilt võistlustelt.
 Naisjuunioridest suutis Sigrid Ruul , kelle põhialaks on suvine orienteerumisjooks,
 taas oma korraliku üldtreenituse ja orienteerumissoorituse medalivõiduks vormistada
 ja lõpetada hõbedasel poodiumikohal.
 Kadi-Liis Minn tegi seekord rajal liialt orienteerumisvigu ja tulemuseks jäi 6.koht.
 Poiste M14 klassi 4,6km ja 10 kontrollpunktiga rajal, valmistas suurüllatuse Karl Järva,
 kes tegi väga õnnetunud orienteerumissoorituse ja suutis ka suusatamise sõidupoolega
 omaealiste paremikuga konkureerida ning võitis oma esimese medali Eesti meistrivõistlustelt, mis oli hõbe.
 Märkimisväärsed on ka Erki Salla 5. ja Tõnis Toome 7.koht enam kui paarikümne konkurendi seas.
 Noormeeste M18 vanuseklassis lõpetas Jorma Valge 5.kohaga ja M16 vanuseklassis Rando Marrandi 10.kohaga.
 Seenioride N45 klassis heastas oma eelmise päeva ebaõnnestunud orienteerumissoorituse Pilvi-Heli Vettik,
  võites tavaraja kuldmedali. Eelmise päeva medalivõitja Siir Poopuu orienteerumine aga ebaõnnestus ja tulemuseks oli 4.koht.