Toimus "Kumake CUP 2010" korvpalliturniir

22.10 –23.10 toimus Paide Spordihallis MTÜ Korvpalliklubi Seitse poolt korraldatud noorte korvpalliturniir “Kumake CUP 2010”.
Sellel turniiril osales 5 poiste (sünd.1996 a. ja nooremad) ja 4 tüdrukute (sünd. 1997 a. ja nooremad) võistkonda.
Lisaks Paide KK7 võistkonnale osalesid poiste turniiril Audentese SK, Parksepa SK, Tartu Kalev ja Torma Sport võistkonnad.
Tüdrukute turniiril osalesid Paide KK7, Rapla KK, Parksepa SK ja ReKo KK võistkonnad.
Mängud toimusid turniirisüsteemis (noormehed ja tüdrukud eraldi), võistkonnad mängisid omavahel ühe korra läbi.

Tüdrukute turniiril saavutas esikoha ReKo KK võistkond, kes alistas kõik oma vastased veenva ülekaaluga.
Esikohta otsustavas mängus võideti Paide KK7 võistkond tulemusega 58:31.
Paide KK7 võistkonnale siis teine koht, kuna Rapla KK alistati tulemusega 42:19 ja Parksepa SK tulemusega 84:11.
Rapla KK saavutas turniiril kolmanda koha ning neljanda kohaga pidi seekord leppima Parksepa SK.

Paide KK7 poiste võistkond alustas turniiri hästi, alistades Audentese SK tulemusega 58:41 ja Tartu Kalev võistkonna tulemusega 54:39.
Teise võistluspäeva esimene mäng peeti Torma Sport võistkonnaga.
Tegemist oli sisuliselt turniiri esikoha mänguga, millest kaotajana väljus kahjuks Paide võistkond. Torma poistele alistuti tulemusega 37:41.
Ka Parksepa SK võistkonna vastu tuli kaotus ja seda numbritega 40:43.
Poiste turniiri võitis Torma Sport võistkond, kes alistas kõik oma vastased.
Paide KK7, Audentese SK ja Parksepa SK kogusid kõik võrdselt kuus punkti.
 Omavaheliste mängude korvide suhe andis turniiril teise koha Paide KK7 võistkonnale ja kolmanda koha Audentese SK-le.
Neljanda kohaga pidi leppima Parksepa SK ning viiendaks jäi turniiril vaid kaotusi tunnistanud Tartu Kalev võistkond.

Lisaks korvpalliturniirile toimusid veel viskevõistlused ja joonejooksu võistlused.
Nii tüdrukute kui poiste arvestuses läks viskevõistluse esikoht jagamisele.
Nii saavutasid poiste arvestuses Sander Viilup Paidest ja Ken Urbanik Parksepalt 11 punkti.
Tüdrukute arvestuses saavutasid aga kogunisti kolm võistlejat võrdse arvu punkte,
sest  Kelly Kangur ja Liisa Ernesaks ReKo KK võistkonnast ja Mairit Leemets Paides KK7 võistkonnast viskasid kõik 5 punkti.
Meeldetuletuseks, et eelmisel aastal läksid viskevõistluse esikohad samuti jagamisele ning
võidutulemused olid täpselt samad, mis käesolevalgi aastal.
Joonejooksus peeti arvestust nii individuaalselt kui võistkondlikult.
Poistest oli individuaalselt kiireim Reio Klade Parksepa SK-st, tüdrukutest aga Kerli Valgre Rapla KK võistkonnast.
Võistkondlikult oli tüdrukute arvestuses parim Rapla KK võistkond ning poiste arvestuses Torma Sport võistkond.