Pavel Loskutov võitis 29. Viking Window Paide -Türi rahvajooksu

3. oktoobril toimus 29. Viking Window Paide-Türi rahvajooks, kus ilus ilm meelitas jooksurajale ligi 2300 jooksusõpra.
Enne põhijookse peeti nii Paides kui Türil rohkearvulised lastejooksud.
Kahest põhidistantsist anti esimesena start 6,5 km distantsile, mis kulges Kirnast Türile.
Lühema distantsi võitis Anton Basmanov, kes võttis sisse korraliku tempo juba algusest peale ning võitis ka distantsil olnud mõlemad vahefinišid.
Teise ja kolmanda koha peale heitlesid Koerust pärit vennad Hardo ja Rauno Reinart.
Finiši joone peale edestas vanem vendadest nooremat 2 sekundiga. Parim naisvõistleja oli absoluutarvestuses
17. kohaga lõpetanud Kelly Nevolihhin, teise koha sai Laura Kallas ning kolmanda Riin Emajõe.
Kõige enam pakkus elamusi 13,6 km distants Paidest Türile.
Esimese Kumakekese vahefiniši võitis Veikko Valang, järgmised kaks langesid Roman Fosti saagiks ja viimased
kaks vahefinišit võitis Pavel Loskutov, kes väidetavalt tegi oma aktiivse sportlaskarjääri viimase stardi.
Vaatamata sellele, et stardis olid ka viiekordne võitja Vjatšeslav Košelev, 2003. aasta võitja Margus Pirksaar
ja paljud teised tugevad jooksumehed, läks Loskutov alates 5 km omateed ja viis oma auhinna kappi
kolmanda võidukarika Paide-Türi rahvajooksult. Teisena lõpetanud Keio Kits suutis viimastel kilomeetritel
vahet küll vähendada, kuid siiskivõitjast teda lahutama 18 sekundit. Kits edestas omakorda 10 sekundiga
kolmanda koha saanud noort jooksumeest Kaur Kivistikku.
Paide-Türi rahvajooksu kõigi aegade edukaim jooksja Vjatšeslav Košelev, kes on viiel korral olnud poodiumi
kõrgemal ning kolmel korral teisel astmel jäi esmakordselt poodiumilt välja lõpetades neljana kohaga.
Roman Fosti, kes pärast teise vahefiniši võitmist tempo maha võttis suutis lõpuheitluses edestada
Margus Pirksaart viiendale-kuuendale kohale.
Naisjooksjatest tegi ajalugu Jekaterina Patjuk - oma finišiajaga 47.05 põrmustas ta enam kui 20 sekundiga
1986. aastast Ille Kukke nimel olnud rajarekordi. Samuti on Patjuki poolt välja joostud 11. koht kõrgeim mida
naisjooksja saavutanud. Tema kaotus Loskutovile oli vaid 4 minutit 31 sekundit – ka see parim saavutus, mida naisvõistleja välja jooksnud.
Teise koha sai Laura Suur, kolmanda Evelin Kärner, neljanda Liina Luik ja viienda Julia Bulina.