Marit Mänd tuli Eesti üliõpilasmeistriks

Tartus peetud üliõpilaste Eesti 2009. aasta meistrivõistlustel hoolitses parima tulemuse eest TÜ tudeng Anna Iljušenko, kes ületas kõrgushüppes esimesel katsel 1.89, seekord jäi veel 1.92 ületamata, kuid loodetavasti alistub seegi kõrgus talle õige pea. Kokku osales ligi sada võistlejat kümnest ülikoolist ning näidati veel mitmeid häid tulemusi.

Järvamaa üliõpilastest tuli naiste kuulitõukes esikohale Marit Mänd (TPS). Tema parimaks jäi 4. katsel saavutatud 11.64.

Kadri Viigipuul jäi 60 meetri tõkkejooksus vaid kümnendik isiklikust rekordist vajaka, aeg oli tal 8,30. Meeste teivashüppes ületasid 4.80 Kermo Rudissaar (TÜ) ja Urmas Aaskivi (TTÜ). Raigo Saar (TLÜ) võitis kaugushüppe tulemusega 6.90. 60 meetri jooksu meeste finaalis oli parim Elmo Krumm (TLÜ) ajaga 7,02. Meeste kõrgushüppe võitis Karl Lumi (TTK) alistades kõrguse 2.09 esimesel katsel. Naiste 800 meetri jooksu võitis Jekaterina Patjuk (TÜ) ajaga 2.14,77. Meeste 200 meetri jooksus oli kiireim Henri Sool (TTÜ) ajaga 22,07. Meeste 1500 meetri jooksus tuli rajale 17 jooksjat, kellest kiireim oli Roman Fosti (TTÜ) ajaga 3.56,69. Nelja minuti piiri alistas ka Deniss Košelev (TÜ) - 3 .58,01. 4x200 meetri teatejooksus oli kiireim TÜ võistkond EMÜ ees.

Need võistlused olid esimeseks katsevõistluseks suveuniversiaadi koondise moodustamisel. XXV suveuniversiaad toimub 1.-12. juulil Belgradis.