Viking Window 27. Paide-Türi rahvajooksu protokollid

5.oktoobril toimus 27. Viking Window Paide -Türi rahvajooks.
Ilus võistlusilm ja hea korraldus oli kohale meelitanud hulgaliselt võistlejaid.
13,6 km põhidistantsil Paidest Türile finišeeris 547 võistlejat, 6,5 km distantsil,
kus joosti Kirnast Türile, oli finišeerijaid 1413.
Türi lastejooksudel tegi kaasa 244 ning Paide lastejooksudel 389 noort jooksjat.
Kokku said medali kaela 2593 võistlejat, mis on kahe viimase aastakümne osavõturekord.
Absoluutrekord pärineb aastast 1986 kui kahe põhidistantsi peale oli kokku 3500 finišeerijat.
Jooks algas väga tempokalt ja esimese juba 420 meetri peal olnud vahefiniši võitis Maksym Salii.
Teise vahefiniši 2,8 km võitis Aleksei Saveljev.
Alates neljandast kilomeetrist tõusid võistlejaterivi etteotsa Alexey Markov, kes võitis poolel võistlusmaal olnud kolmanda vahefiniši
ja Taivo Püi, kes oli esimene neljandas vahefinišis.  Sealt jäi veel finišini 2,6 km.
Liidritepaar püsis koos kuni staadionini välja, kuid lõpukiirendus oli parim Markovil,
kes tuli 27. Paide-Türi rahvajooksu võitjaks ajaga 43.44.
Püi kaotas 9 sekundiga ning temast omakorda minuti kaugusele jäi kolmandana lõpetanud külalisvõistleja Lätist Viktors Slesarenoks.
Tasavägises duellis neljandale kohale edestas Aleksei Saveljev 1 sekundiga Maksym Saliid.
Esikuuiku lõpetas Elar Vulla.
Kiireim naine Jekaterina Patjuk saavutas üldjärjestuses 24. koha.
Naiste teine olin Helen Schmidt, kolmas oli Helena Laumets,
neljas Kaja Vals ning viies Paide-Türi rahvajooksu kõigi aegade edukaim naisvõistleja Tiina Idavain,
kes on varasematel aastatel selle võistluse viiel korral võitnud.
Lühema võistlusdistantsi, kus joosti Kirnast Türile, lõpetas esimesena Kaupo Sasmin,
teine oli Deniss Košelev ning kolmas Dmitri Aristov.

Täpsem info: 27. Viking Window Paide-Türi rahvajooksu projektijuht Urmas Jõgi + 372 50 32 505